med-beauty.pl/mikrobioprady-i-dermabrazja-2018/

BEZ IGŁY I SKALPELA – CZY TO DZIAŁA?

No właśnie – czy w ogóle warto korzystać z urządzeń kosmetycznych, jeśli mamy do dyspozycji zabiegi medycyny estetycznej?

Oczywiście, że tak – ale żeby uwierzyć -trzeba zrozumieć jak i dlaczego one działają:)

Dzisiaj parę słów o mikroprądach…

Terapia mikroprądami MET to terapia wykorzystywana dość powszechnie w fizjoterpii, rehabilitacji w leczeniu stanów zapalnych i pourazowych. Mikroprądy przyspieszają bowiem procesy regeneracji tkanek, czas leczenia ran i zrostu kości, zmniejszają obrzęki.

Lecznicze działanie mikroprądów już dawno zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Mikroprądy są to impulsy elektryczne o bardzo małym natężeniu, takim, że podczas zabiegów odczuwalne jest najwyżej lekkie mrowienie.

W fizjoterapii – lekarze, fizjoterapeuci mają do dyspozycji urządzenia w których regulują pewne parametry tak, aby móc mikrobioprądami stymulować różne tkanki, o różnej budowie i na różnych głębokościach.

W kosmetologii wykorzystujemy te same bioprądy – ale w związku z tym, że nie musimy działać na różnych głębokościach i interesuje nas stymulacja skóry i mięśni twarzy – nie musimy już dobierać różnych parametrów.

Mikroprądy stymulują procesy fizjologiczne na poziomie komórkowym, przywracają równowagę elektryczną i chemiczną uszkodzonych komórek, a przede wszystkim zwiększają produkcję ATP (Adenozyno-3-Fosforanu) – magazynu energii w komórce – która jest niezbędna do procesów regeneracji i produkcji protein.

Tak więc mikroprądy pobudzają procesy naprawy, przyspieszają metabolizm, sprzyjają oczyszczaniu się tkanek z toksyn i innych szkodliwych substancji, w tym także tych, które są odpowiedzialne za ból czy starzenie tkanek.

W terapiach klinicznych w celu zwiększenia efektów leczenia, mikroprądy stosuje się jednocześnie z innymi technikami, m.in z laseroterapią, terapią polem magnetycznym, jonoforezą, czy z innymi rodzajami elektrostymulacji.

W kosmetologii staramy się łączyć z innymi zabiegami – ampułkami ukierunkowanymi na dany problem skórny lub maskami.
Mikroprądy mogą być uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapii, zabiegów z osoczem, fibryną czy nawet liftingu nićmi PDO.

Mimo, że działanie jest stopniowe i wymaga serii zabiegów – to uzupełnienie mikroprądami zabiegów kosmetycznych czy medycznych jest warte przemyślenia.

szkolenia dla lekarzy, fillersacademy

Jesteś lekarzem i chcesz nauczyć się podstawowych lub naprawdę zaawansowanych technik zabiegowych? Zapisz się na wyjątkowe szkolenia w Fillersacademy z dr Grażyną Walkowicz

Dodaj komentarz