Blizna po cesarce.

Blizna po cesarskim cięciu.

Poród to najszczęśliwsza, ale też jedna z najtrudniejszych chwil w życiu każdej Mamy. Czy poród odbywa się siłami natury czy też poprzez cięcie cesarskie, moment w którym bierzemy nasze maleństwo na ręce jest najpiękniejszy. ale zwykle wcześniej czy później dopada nas rzeczywistość i trzeba zmierzyć się z bólem i zmęczeniem.

Po pewnym czasie wszystko mija, ale po cesarskim cięciu zwykle pozostaje pamiątka w postaci blizny.

Czy tego chcemy czy nie, o ranę  pooperacyjną, a potem bliznę, musimy zacząć dbać już na początku tak, aby w przyszłości nie była dla nas źródłem  kompleksów.

Zaraz po zabiegu rana zszyta jest mocną nicią, a przez pierwsze dni zabezpiecza ją opatrunek. Po zdjęciu opatrunku trzeba zacząć o nią szczególnie dbać.

Miejsce cięcia powinno myć się wodą z dodatkiem żelu do higieny intymnej trzy razy dziennie.Po umyciu ranę osusza się delikatnie jednorazowym ręcznikiem i zdezynfekuje spirytusem salicylowym.

Dopiero gdy rana już się całkowicie zagoi możesz zacząć smarować ją preparatami z wyciągiem z cebuli . Są to kremy, maści, które uelastycznią bliznę i spowodują, że będzie mało widoczna. Niezwykle skuteczne są też plastry silikonowe które zmniejszają ból i zapobiegają przerostowi blizny.

Jeśli jednak rana nie zagoi się prawidłowo, blizna może być nieładna, pozaciągana lub przerosła.

BLIZNY PRZEROSŁE, keloidy, leczy się ostrzykiwaniem sterydami.

Z BLIZNĄ POZACIĄGANĄ bywa więcej kłopotu, ale i na ten problem istnieją zabiegi.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Urządzenie powoduje to mikrouszkodzenia, które stymulują bliznę do dalszej regeneracji.  Cały zabieg trwa kilkanaście minut, skóra jest uprzednio znieczulana specjalnym kremem. Najlepsze efekty daje seria kilku zabiegów połączonych z peelingiem chemicznym.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Bezpośrednio w bliznę podawana jest substancja stymulująca produkcję nowego kolagenu. tarapia ma za zadanie uelastycznienie i poprawę wyglądu blizny. Podaje się preparaty z kolagenem, preparaty autologiczne, preparaty z krzemem i inne złożone koktajle.

RADDIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Zabieg stosuje się na dojrzałe i stare blizny celem przebudowy jej struktury. Blizna po cesarce sam się od nowa zmobilizować do gojenia odbudowy lepszej struktury.

Pozdrawiam

Grażyna Walkowicz

Dodaj komentarz