CIENIE I OBRZĘKI POD OCZAMI

Cienie i obrzęki pod oczami mają różne przyczyny.

U młodych osób obserwujemy najczęściej sino-różowe cienie, co jest powiązane z delikatną cienką skórą pod oczami i prześwitywaniem splotów naczyniowych.

Czasem cieniami nazywane jest zagłębienie pod oczami dające wyraźny cień zwłaszcza rzucający się w oczy na zdjęciach.

Jeśli chodzi o obrzęki – czasem jest to wrodzona tendencja do gromadzenia się chłonki pod oczami, a czasem jest to efekt zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej. Botoks podawany celem redukcji „kurzych łapek” rozluźnia boczną część mięśnia okrężnego oka – to jest celowe działanie. Ale u niektórych osób zmniejszona siła mięśnia okrężnego oka powoduje że pozostała, nie rozluźniona część mięśnia, nie radzi sobie z usuwaniem na bieżąco chłonki spod oczu i pojawiają się czasowe obrzęki. Obrzęki te ustępują , gdy ustępuje działanie toksyny botulinowej.

Jeszcze innym problemem są przepukliny tłuszczowe pod oczami – wypukłość dolnej powieki , która mylona jest z obrzękami.

Każdy z powyższych problemów jest leczony innymi zabiegami. To co zadziała na obrzęki nie zadziała na przepukliny czy zagłębienia pod oczami. Lekarz przed zabiegiem musi postawić rozpoznanie i dopiero wówczas wybrać zabieg przeznaczony dla danego problemu.

PLAZMA / FRAKCYJNA RF MIKROIGŁOWA

Oba zabiegi znacznie poprawiają wygląd powieki dolnej. Działa przede wszystkim uelastyczniając na skórę , mocno redukując wiotkość i zmarszczki . NIe mają jednak dużego wpływu na cienie i obrzęki pod oczami.

STYMULATORY

To liczna grupa preparatów o różnym składzie, których wspólną cechą jest pobudzanie różnych tkanek do regeneracji.

ZABIEG ODMŁADZAJĄCYC NA OKOLICĘ OCZU

Zabieg łączący mezoterapię, peeling chemiczny i maskę hydrożelową. Przeznaczony jest do systematycznej pielęgnacji całej okolicy oczu – powie górnej i dolnej oraz okolic gdzie tworzą się zmarszczki („kurze łapki”) –

Działa stymulująco na regenerację, przeciwzmarszczkowo, uelastyczniająco i przeciwobrzękowe. A równocześnie rozjaśniająco na przebarwienia i nierówny koloryt skóry.

PREPARAT łączy peeling mieszanina kwasu azaleinowego, rezorcynolu, kwasu salicylowego, mlekowego i cytrynowego z następowym śród naskórkowym podaniem koktajlu o działaniu antyoksydacyjnym, rozjaśniającym i poprawiającym mikrokrążenie.

MEZOTERAPIA IGŁOWA ROZJAŚNIAJĄCA CIENIE I REDUKUJĄCA CIENIE I OBRZEKI

Terapia wymaga min 3-5  zabiegów w odstępach 3 tyg.
Zabieg przeznaczony do leczenia obrzęków i cieni pod oczami. W składzie m.in.kwas hialuronowy, 11 antyoksydantów, 5 flawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, krzem organiczny.

KARBOKSYTARAPIA

Co2, dwutlenek węgla – to lek znany od kilkunastu lat w chirurgii ogólnej. Poprawia gojenie ran. Znakomicie się sprawdza w leczeniu cieni i obrzęków pod oczami. Zabieg polega na wprowadzeniu niewielkiej objętości gazu pod skórę dolnej powieki za pomocą jednego małego nakłucia. Po kilku minutach nie ma śladu po zabiegu , natomiast rozpoczyna się niewidoczny początkowo gołym okiem proces regeneracji. Przeznaczony zarówno do uelastycznienia skóry pod oczami u osób starszych, jak i redukcji cieni u osób młodych.

WYPEŁNIANIE DOLINY ŁEZ KWASEM HIALURONOWYM

Zabieg przeznaczony tylko dla osób mających bardzo wyraźne zagłębienie pod oczami, powodujące cień widoczny zwłaszcza przy świetle od góry i na zdjęciach. Jednak jeśli towarzyszą temu wyraźne obrzęki (zmienne w ciągu dnia) , będzie to przeciwwskazaniem do tego zabiegu.

Zabieg nadaje się również dla niektórych osób z przepukliną tłuszczową. Oczywiście optymalnym zabiegiem jest chirurgiczna blefaroplastyka, ale do czasu decyzji o zabiegu, można częściowo kamuflować wyrazistość tych przepuklin, poprzez spłycenie zagłębienia pod nimi.

NICI PDO

Implantowanie kilku do kilkunastu nitek w skórę powieki dolnej pozwala na pewne uelastycznienie i zmniejszenie wiotkości skóry. Zabieg zwiększający napięcie skóry dolnej powieki nadaje się również dla osób z tendencją do obrzęków.

BABY BOTOKS

Osoby bez tendencji do obrzęków, za to z wyraźnymi drobnymi, zwłaszcza częściowo mimicznymio zmarszczkami powieki dolnej mogą mieć wykonany baby botoks. Daje to efekt szybkiego, ale czasowego wygładzenia skóry powieki dolnej.

zarezerwuj wizytę 600 953 275