DEPILACJA

KLASYCZNA DEPILACJA WOSKIEM -GŁADKA SKÓRA NA DŁUGO.

Depilacja woskiem to szybka i dość skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy i okolice bikini, czy okolice twarzy.

Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego lub specjalnego wosku twardego. . Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez okres od 2 do 5 tygodni.

DEPILACJA

Miękki wosk podgrzewa się w specjalnym podgrzewaczu tak, by uzyskać jego półpłynną postać. Następnie nakładamy go na skórę zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Następnie przykładamy paski specjalnego materiału. Gdy wosk zastygnie, zrywa się pasek odwrotnie do kierunku wzrostu włosków, co pozwala nie tylko usunąć zbędne włoski, ale także ich cebulki,.

Wyrwanie cebulek sprawia, że włosy osłabiają się i konieczność ich depilacji staje się rzadsza.

Jest to dobra metoda systematycznego usuwania i osłabiania włosków na ciele.

W przypadku twarzy również może sprawdzić się wosk miękki, ale jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa można zastosować wosk twardy. Wosk twardy przypomina lepką plastelinę. Przykleja się go do włosków i zrywa bez użycia pasków materiału. Dzięki niższej temperaturze i mniejszemu przyklejaniu do naskórka nie podrażni delikatnej skóry. Ale mniejsza lepkość może powodować, że trzeba to wykonać 2-3 razy w jednym miejscu – dlatego sprawdza się głównie na małych wrażliwych obszarach jak wąsik, boki twarzy czy broda.

JAK SIE PRZYGOTOWAĆ?

WŁOSKI muszą mieć odpowiednią długość– powinna ona wynosić 0,5 – 1 cm. Jeśli włosy są za krótkie, zaczekaj, aż osiągną wystarczającą długość. Jeśli są za długie, przytnij je samodzielnie w domu nożyczkami do odpowiedniej długości. Przed depilacją woskiem nie stosuj na tę część ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Jeśli decydujesz się na depilację bikini, bezpośrednio przed zabiegiem skorzystaj z bidetu lub prysznica i i zadbaj o higienę okolic intymnych.

Przed depilacja nie należy korzystać z solarium, opalania natryskowgo, i sauny. NIe opalaj się również po depilacji.

Czym różni się bikini małe od dużego i brazylijskiego?

bikini małe – okolice pachwin do linii majtek

bikini duże – pachwiny i część wzgórka łonowego z pozostawieniem paska włosów pośrodku

Brazylijskie – całe owłosienie intymne – tzw. depilacja głęboka.

Depilacja bikini brazylijskiego jest zabiegiem intymnym i wymaga komfortowych warunków wykonania.

Zabieg wykonywany jest w zamykanym gabinecie, możesz do zabiegu przystąpić bez bielizny, ale czekają na Ciebie jednorazowe stringi, które możesz mieć podczas całego zabiegu. .

Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić Cię o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji, będzie też podpowiadać, jaką pozycję powinnaś przybrać, żeby depilacja przebiegała bezpiecznie i komfortowo. Po zabiegu możesz samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

DEPILACJA A CIĄŻA

Jeśli przyszła mama korzystała z depilacji przez całą ciążę i dobrze się czuje – może mieć wykonany zabieg. Ostateczna decyzja należy do przyszłej mamy, ale nie jest wskazane rozpoczynanie przygody z depilacją w ciąży.

WRASTAJĄCE WŁOSKI

Szczególnie ważne jest regularne stosowanie peelingu gruboziarnistego, który skutecznie złuszczy martwy naskórek i ułatwi włosom przebicie się przez skórę i systematyczne nawilżanie skóry.

[powrót>>]

REZERWUJ TERMIN 600 953 275