ELEKTROLIZA WŁOSKÓW


Elektroliza, jak jedna z nielicznych, pozwala na usunięcie włosów niezależnie od ich barwy. W zabiegu wykorzystuje się odpowiednie natężenie prądu , a metoda została zatwierdzona przez Amerykański Instytut Zdrowia (FDA). Istnieją alternatywne metody depilacji takie jak – depilacja laserowa oraz foto depilacja IPL. Jednak oba te zabiegi działają tylko na włosy z zawartą melaniną, nie dając efektów na włosach jasnych i siwych, które nie mają tego barwnika.

Przed zabiegiem:

Zabieg poprzedza wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który w niektórych przypadkach zaleci wykonanie niezbędnych badań w celu oceny stanu zdrowia. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, warunkiem koniecznym jest zapuszczenie włosów do długości minimum 0,5 cm. Przed wykonaniem elektrolizy należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Nie należy również przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu usuwania owłosienia

Elektroliza trwa około od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, w którym przeprowadza się zabieg. Warto również dodać, że zwykle nie wymaga znieczulenia, a po jego wykonaniu można od razu opuścić klinikę. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które wykorzystuje przepływ prądu o wysokiej częstotliwości.

Osoba wykonująca zabieg, do mieszka każdego pojedynczego włoska, wprowadza cienką ielektrodę o wyglądzie igiełki. a następnie przez igiełkę przez ułamek sekundy przepływa impuls w wyniku którego zniszczony jest korzen włoska i włos usuwany jest na stałe.

Zabiegi należy powtarzać, aż do uzyskania oczekiwanego efektu, ponieważ każdy włos rośnie w innym tempie i włosy które nie były w odpowiedniej fazie wzrostu moga przez jakis czas się odnawiać.

Elektroliza – efekty

Pierwsze efekty elektrolizy są zauważalne po około 3 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu. Juz w tym momencie odrastające włoski są przerzedzone.

Efekty są uzależnione od fazy, w której znajdował się włos podczas zabiegu. Jeśli do zniszczenia korzenia mieszka włosowego doszło w fazie jego aktywnego wzrostu (anagen), włos nie powinien już w ogóle wyrosnąć.

Po zabiegu elektrolizy

Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie, które powinno zniknąć w ciągu kilku godzin. W miejscach, w których dokonywane było nakłucie mogą wystąpić niewielkie strupki. W czasie gojenia tych miejsc należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV 50. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu elektrolizy, warto stosować kremy o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie.

Elektroliza – Przeciwskazania

Bezwzględne przeciwskazania do przystąpienia do zabiegu to – ciąża, karmienie piersią, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka), infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu

CHCESZ ZAREZERWOWAĆ TERMIN ZABIEGU – ZADZWOŃ

600 953 275