KOLAGEN

ATELOKOLAGEN

KOLAGEN to jeden z najważniejszych składników skóry właściwej wpływających na jej elastyczność, a także odpornośc na urazy.

Skóra składa się z trzech warstw. Naskórka, skóry właściwej i tkanki właściwej.

Naskórek tworzą komórki, keratynocycty, które z każdą warstwą coraz szczelniej do siebie przylegają, a ostatecznie zmieniają się w złuszczającą się warstwę rogową.

Skóra właściwa natomiast składa się przede wszystkim z dużej ilości kolagenu i włókien elastynowych otaczających komórki skóry czyli fibroblasty.

To fibroblasty produkują zarówno kolagen, jak i elastynę i kwas hialuronowy znajdujący się pomiędzy włóknami kolagenowymi.

Kolageny to rodzina białek zewnątrzkomórkowych, występująca w większości tkanek i narządów. Jest zbudowany ze specyficznych aminokwasów w tym przede wszystkim w GLICYNĘ , PROLINĘ i HYDROKSYPROLINĘ (zobacz stymulatory na bazie tych aminokwasów>>)

Podstawowym zadaniem kolagenu jest nadawanie tkankom wytrzymałości na rozciąganie oraz utrzymanie ich integralności strukturalnej i sprężystości.Jego produkcja jest niezbędna podczas gojenia się ran i w naprawie tkanek.

Istnieje ponad 30 typów kolagenu, znajdujących się w różnych tkankach. W skórze człowieka najwięcej znajdziemy kolagenu I. To ok 85-90% kolagenu w tym narządzie, a jego włóknista struktura stanowi podporę dla skóry. Drugim w kolejności kolagenem jest kolagen III, stanowiący do 15% wszystkich kolagenów skóry. Wpływa przede wszystkim na sprężystość skóry. Co ciekawe skóra płodu i noworodka zawiera więcej kolagenu typu III, niż kolagenu I. Kolagen III przeważa także w tkance blizn.

KOLAGEN w PROCESIE STARZENIA

Wraz ze starzeniem się skóry powstaje coraz mniej kolagenu, bo zmniejsza się aktywność komórek skóry – fibroblastów. Włókna kolagenowe stają się coraz cieńsze. Zwiększa się też procentowa zawartość kolagenu III. Na zwiększona utratę kolagenu intensywnie wpływa również UV. Dlatego osoby opalające się mają starsza i mniej sprężysta skórę od swoich mniej opalających się równolatków.

Ich skóra staje się sztywniejsza, mniej sprężysta. Gorzej goją się rany, słabiej przebiega regeneracja. Gorzej też odpowiadają na stymulujące zabiegi medycyny estetycznej. Mimo to, to właśnie zabiegi z zastosowaniem różnych stymulatorów są nadzieją na odmłodzenie skóry z ubytkiem kolagenu i elastyny.

Dostarczanie aminokwasów do budowy kolagenu i elastyny: AMINOKWASY>>

.

.

.

Stymulacja poprzez odbudowę starzejącego się DNA komórek produkujących kolagenPOLINUKLEOTYDY>>

Stymulowanie podziałów fibroblastów i produkcji poprzez specjalne czynniki wzrostu, substancje o bezpośrednim, wielokierunkowym działaniu pobudzającym regenerację: OSOCZE, FIBRYNA >>, a także dodatkowo poprzez dostarczenie komórek macierzystych , które mogą się przekształcać w nowe komórki skóry KONCENTRAT CZYNNIKÓW WZROSTU>>

.

Działanie na receptory dla kolagenu na fibroblastach, co powoduje ich podziały i wzrost produkcji endogennego kolagenu – ALETO KOLAGEN, TROPO KOLAGEN – czy taj dalej na tej stronie.

linerase

Starzenie skóry to między innymi efekt ubytku matrycy kolagenowej i elastynowej.

Poza terapiami autologicznymi- KONCENTRATEM CZYNNIKÓW WZROSTU i FIBRYNĄ>> medycyna przeciwstarzeniowa ma możliwość bezpośredniego oddziaływania na produkcję kolagenu typu młodzieńczego i włókien elastynowych.

ATELOKOLAGEN jest wyrobem medycznym . Stanowi najnowszą generację heterologicznego kolagenu typu I, w postaci liofilizowanego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych proszku. To w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I w formie śródskórnej iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic twarzy i ciała.

WSKAZANIA

 • leczenie – oparzeń, ran, blizn
 • rewitalizacja okolic intymnych
 • leczenie wypadania włosów, łysienia
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, rąk, dekoltu
 • leczenie wiotkości skóry twarzy i ciała
 • wsparcie terapii rozstępów

EFEKTY

 • regeneracja i odżywienie skóry
 • widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry
 • poprawa kolorytu i struktury skóry
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry
 • redukcja zmarszczek
 • zmniejszenie wypadania włosów

TROPOKOLAGEN

Produkt medyczny na bazie tropokolagnu, wykorzystywany do leczenia różnych problemów skórnych, stawowych i mięśniowych związanych z degeneracją, zwyrodnieniem i procesami starzenia.

Kolagen działa regenerująco zarówno na skórę właściwą, powodując jej uelastycznienie i ujędrnienie. Działa także na mięśnie twarzy w ten sposób również działa przeciwzmarszczkowo (zmarszczki mimiczne) jak i liftingująco – poprawa napięcia mięśni twarzy

 • Regeneracja skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, spłycenie zmarszczek, leczenie blizn i rozstępów.
 • Działanie na tkankę podskórną – redukcja lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.
 • Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni.
 • Działanie na mięśnie żucia (żwacze)  – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy.
 • Działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, zahamowanie procesu utraty włosów, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji.

INNE STYMULATORY:

Zadzwoń 600 953 275