KONSULTACJA

POZNAJMY SIĘ …

Podczas takiego spotkania lekarz i pacjent mają przede wszystkim okazję się poznać. Dla Pacjenta jest to bardzo ważne. Jeśli ma się zdecydować na zabiegi, czasem trudne, czasem przede wszystkim ingerujące w samoocenę pacjenta, pozwala to oswoić strach i zbudować poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Lekarz podczas konsultacji poznaje oczekiwania, potrzeby, czasem także marzenia pacjenta, ale także daje się poznać swemu pacjentowi.

Konsultacja estetyczna jest niezbędnym elementem każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej:

Podczas rozmowy specjalista ustala ważne zagadnienia

  • początkowo ustalane są potrzeby pacjenta, czego oczekuje, czego potrzebuje w zakresie zabiegów medyczno-estetycznych
  • lekarz ocenia nie tylko potrzeby i marzenia pacjenta , ale także stan zdrowia, stan skóry, ocenia możliwości i cele zabiegowe.
  • ustalany jest wstępny plan zabiegowy, wyjaśnia się poszczególne zabiegi i ich skuteczność
  • ustala się czy nie występują żadne przeciwwskazania do wybranego zabiegu,
  • zapoznaje się Pacjenta z procedurami, wskazaniami, przeciwwskazaniami
  • odpowiada się na nurtujące go pytania.

Konsultacja medyczna jest niezbędna dla bezpieczeństwa i pełnego zadowolenia pacjenta.

.Czasem pacjent wybiera samodzielnie procedurę jeszcze przed wizytą, ale na konsultacji może się okazać, że istnieją u niego przeciwwskazania do tej procedury, albo zabieg będzie dla niego nieodpowiedni, nieskuteczny

ZGODA NA ZABIEG

Kolejnym ważnym elementem jest świadomość przebiegu danej procedury i ryzyka powikłań wpisanych w daną procedurę. Pacjent musi być być o nich poinformowany aby w pełni świadomie wyrazić zgodę na taki zabieg.

PRZED KONSULTACJĄ

  • przygotuj listę leków które zażywasz , listę alergii , przebytych chorób oraz listę zabiegów chirurgicznych, stomatologicznych i estetycznych
  • na liście leków muszą znaleźć się również leki kupowane bez recepty i suplementy, które zażywasz – mogą mieć one ważny wpływ na skuteczność zabiegu , ale również na ryzyko powikłań śród i pozabiegowych.

Zarezerwuj wizytę u lekarza medycyny estetycznej :

tel 600 953 275

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są procedurami medycznymi i jak wszystkie inne muszą być poprzedzone konsultacją lekarską. Konsultacje przedzabiegowe są obecnie standardem w większości klinik, a ich brak powinien wzbudzić uzasadnione podejrzenia. W przypadku niektórych zabiegów jest możliwa konsultacja i zabieg w tym samym terminie.