Krem z osoczem

krem_BDA (1)W ostatnich czasach,  dzięki najnowszym badaniom pogląd na nieuchronność starzenia  zaczyna się zmieniać. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które chcą efektywnie i zdrowo walczyć procesem starzenia.

Obecnie w Polsce coraz większą popularność zyskuje stymulacja  komórek macierzystych skóry przy pomocy osocza bogatopłytkowego. Systematycznie wykonywane zabiegi pozwalają  na długie lata zachować młody wygląd i  piękną skórę.

Jak już wcześniej pisałam, osocze  zawiera płytki krwi, które pobudzone uwalniają  czynniki wzrostu, tym samym  stymulują skórę do intensywnej regeneracji.

Podanie osocza pod skórę  uruchamia mechanizm identyczny z procesem gojenia się rany – następuje napływ komórek, zwiększają się podziały fibroblastów i komórek naskórka, następuje synteza kolagenu i innych białek macierzy zewnątrzkomórkowej. Następuje powolny, ale wyjątkowo trwały efekt odmłodzenia skóry. Dodatkowo jest wyjątkowo bezpieczny, bo wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracji .

 

 

regeneris katowice

Efektem takich zabiegów jest jędrna, napięta skóra,o zdrowym kolorycie,  ze znacznie spłyconymi zmarszczkami i np. bliznami po trądziku.

Ta sama siła regeneracyjna osocza jest wykorzystywana już od kilku lat w stomatologii i ortopedii, gdzie za jego pomocą stymuluje się  gojenie trudnych ran i szybką odbudowę kości.

Teraz jako wzmocnienie efektów działania takich zabiegów możemy wykorzystać krem z własnym osoczem.

Podczas przeprowadzanego zabiegu, część uzyskanego od pacjenta osocza jest wmieszana do specjalnie przygotowanej bazy, wzbogaconej kwasem hialuronowym i roślinnymi komórkami macierzystymi, tak, aby pacjent mógł korzystać z mocy swojego osocza podczas codziennej pielęgnacji domowej.

Taki krem należy przechowywać w lodówce i może być stosowany jako krem dzienny i nocny.

Zastosowanie osocza w preparacie do domowej pielęgnacji przyspiesza gojenie skóry po zabiegu mezoterapii i dodatkowo stymuluje jej regenerację.

Dodaj komentarz