ZABIEGI DEDYKOWANE DLA RĄK

Zabiegi na ręce mogą być różne. Medycyna estetyczna i kosmetyka proponuje ich dość dużo , ale niektóre dają szybkie efekty, a inne powinny być zaliczone do intensywnej co prawda, ale raczej systematycznej pielęgnacji.

STARZENIE SIĘ DŁONI

Przyczyny starzenia się dłoni , a właściwie skóry grzbietów rąk są takie same jak skóry twarzy:

1) Fotostarzenie. SŁońce, promienie UV odpowiadają za 70% procesy starzenia rąk. Aż trudno sobie wyobrazić jak piękne miałybyśmy ręce gdybyśmy nigdy ich nie opalały.

Na skórze pod wpływem słońca pojawiają się przebarwienia, ale to nic w porównaniu z drugim elementem starzenia – zanikiem elastyny. Pod wpływem promieniowania słonecznego elastyna przestaje być produkowana i skóra staje się cienka, przesuszona i luźna.

2) Zanik tkanki podskórnej. Nie u wszystkich, ale jednak często spotykany, naturalny proces starzenia. Przez to powstaje wrażenie nadmiaru skóry. Daje to efekt nadmiernie widocznych ścięgien i kościstych rąk.

3) Przebarwienia o któryhc pisałam wcześniej to owalne plamki barwnikowe. Na szczęście są proste do usunięcia.

Odmładzanie dłoni:

Może to być proces złożony ponieważ, po pierwsze musi być to zestaw zabiegów dobranych indywidualnie, po drugie zawsze trzeba pamiętać o kontynuacji w postaci ochrony i pielęgnacji rąk. Zabiegi mają na celu, w zależności od potrzeb:

  • napięcie skóry
  • uelastycznienie skóry
  • uzupełnienie zaników tkanki podskórnej
  • usunięcie przebarwień

Jaki zabieg na ręce?

Pacjentki często pytają się czy jest jakiś skuteczny zabieg na ręce? i zwykle myślą o jednym, konkretnym zabiegu na wszystkie problemy .

Tak się nie da.

Oczywiście zdarza się, że u niektórych wystarczy jeden typ zabiegów by uzyskać satysfakcjonującą poprawę, ale zwykle chodzi wówczas o to, że zajęłyśmy się najbardziej dokuczliwym elementem starzenia rak u danej pacjentki.

Jednak jeśli chcemy naprawdę działać skutecznie i długotrwale musimy sięgnąć po kompleksowe rozwiązania.

Tak więc pytanie powinno brzmieć: jakie są ZABIEGI na ręce?:

I.  zabiegi skierowane na poprawę elastyczności skóry: zabiegi frakcyjnej RF mikroigłowej zabiegi z fibryną, osoczem bogatopłytkowym lub kolagenem i biostymulatory różnego typu.

II.: redukcja przebarwień. np. TCA z dodatkowym działaniem punktowo na plamy.

III wolumetryczne uzupełnienie zaników tkanki podskórnej – kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia

W trakcie i po zabiegach wskazane jest j stosowanie odpowiedniej pielęgnacji:

Iplase – preparat przyspieszający gojenie, zmniejszający ryzyko powstawanie powikłań, bardzo pomocny po zabiegach TCA i frakcyjnej RF mikroigłowej

Blending Bleaching krem – działanie zmniejszające ryzyko powstawania przebarwień na uwrażliwionej zabiegami skórze.

Melablock – niezbędna ochrona prze UV – nie tylko chroni zdrową skórę przed fotostarzeniem, ale po zabiegach wspólnie z poprzednim kremem zmmniejsza ryzyko powstawania przebarwień na skórze uwrażliwionej zabiegami.

Inne zabiegi ANTY AGING NA RĘCE:

MEZOTERAPIA – igłowa czy to mikroigłowa. Obie mezoterapie wzajemnie się uzupełniają, ponieważ każda z nich stymuluje regenerację w innym mechanizmie i są równoważne (nie jedna lepsza druga gorsza:)

MIKRODERMABRACJA DIAMENTOWA– typowy, klasyczny zabieg spotykany w gabinetach kosmetycznych.

Systematyczne redukowanie warstwy rogowej naskórka w połączeniu z pielęgnacją w gabinecie kosmetycznym, a następnie pielęgnacją domową.

ZABIEG PARAFINOWY – PARAFINA poprawia krążenie krwi, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz koi bolące stawy, wygładza naskórek Zabieg trwa 30 min i polega na nałożeniu maski kremowej na ręce, parafiny i ochronnych rękawic. . Po co tracić czas, skoro można zrobić coś fantastycznego dla swoich rąk.

SPA MANICURE – ZABIEG ŁĄCZĄCY PIELĘGNACJĘ I RELAKS. – Podczas zabiegu skóra jest peelingowana, nakładane są kremy i maski uelastyczniające i rozjaśniające skórę. Preparaty mają piękne zapachy a masaż dłoni relaksuje je i sprawia ogromną przyjemność. Można się odprężyć i odpocząć równocześnie robiąc prezent swoim dłoniom.

Dodaj komentarz