Co to jest oxybrazja?

Zabieg polega na złuszczaniu naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej i sprężonego tlenu. Dzięki temu działa nie tylko jak klasyczna mikrodermabrazja , ale ma również silne działanie dotleniające.
Może być wykonywany zarówno przez lekarza jak i kosmetyczk, gdyż jest to zabieg nieinwazyjny.
Rozpoczyna się od przygotowania skóry– demakijażu, ew. delikatnego peelingu oczyszczającego, jeśli kosmetyczka lub lekarz uznają to za konieczne. Następnie silnym , chłodnym strumieniem soli fizjologicznej i tlenu wykonuje się zabieg złuszczenia naskórka.

Jakich możemy spodziewać się efektów?

Oksybrazja rozjaśnia, odświeża i wygładza skórę. Działa podobnie do mikrodermabrazji – rozświetla, redukuje przebarwienia i drobne zmarszczki, usuwa złuszczający się naskórek i zwęża pory.
Jej wyjątkową zaletą jest głębokie dotlenianie skóry i to, że dzięki swej delikatności, mogą z niej korzystać osoby z cerą naczynkową i skłonną do podrażnień, u których klasyczna mikrodermabrazja jest przeciwwskazana.
Oksybrazję zwykle wykonuje się w serii, wówczas można spodziewać się naprawdę trwałych efektów. Wykonuje się wówczas 3-10 zabiegów co 1-4 tygodni.
Można wykonać ją także jednorazowo, przed „wielkim” wyjściem, a wówczas efektem będzie piękne rozświetlenie i dotlenienie skóry.
Jeden zabieg kosztuje od 140 do 300zł w zależności od miasta i gabinetu.

Czy oxybrazja  jest bezpieczna?

Oxybrazja jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień i nie ma ryzyka uszkodzenia skóry.
Może być wykonywany przez cały rok, również latem. A co bardzo ważne, nadaje się zarówno dla skóry normalnej, jak i skóry bardzo delikatnej, skłonnej do alergii i podrażnień, a także dla skóry naczyniowej.

Czy są więc jakieś przeciwwskazania?

Jak każdy zabieg kosmetyczny czy medyczny, oxybrazja ma swoje ograniczenia.
Przeciwwskazaniem do oksybrazji są bakteryjne choroby skóry, stany zapalne skóry, łuszczyca i choroby nowotworowe.
Nie jest również wskazana u osób w trakcie leczenia retinoidami i czynnym, ropnym trądzikiem.

Czy są zabiegi skuteczniejsze od oxybrazji?

Wśród zabiegów nieinwazyjnych jest uważana za zabieg skuteczny i dający bardzo pozytywne efekty. Jednak wiadomo, że na razie zabiegi nieinwazyjne nie mogą równać się skutecznością z zabiegami niskoinwazyjnymi, jakimi są zabiegi medycyny estetycznej.  Mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, zabiegi laserowe – to zabiegi o znacznie większej skuteczności.
Ale i tak oxybrazja ma swoje ogromne zalety poprzez swą wielokierunkowość działania – działa zarówno na zmarszczki, jak i na przebarwienia, poprawia koloryt, dotlenia skórę i zwęża pory.

lek. medycyny estetycznej
specjalista chorób wewnętrznych
Grażyna Walkowicz

Dodaj komentarz