Pat&Rub – ekskluzywna linia ekologicznych kosmetyków.

Teraz, w naszym salonie, jako jedynym na śląsku, można korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych opartych na całkowicie naturalnych składnikach  PAT&RUB  KINGI RUSIN.

Te całkowicie ekologiczne kosmetyki  nie zawierają żadnych substancji nienaturalnych, które standardowo wykorzystuje się przy produkcji większości kosmetyków:

-oleju mineralnego i innych pochodnych ropy naftowej: parafiny, wazeliny

– silikonów

– substancji etoksylowanych  (nazwy zaczynające się od PEG)

– glikolu propylenowego (propylene glycol)

– karbomerów

– barwników syntetycznych

– aromatów  syntetycznych

– konserwantów nieidentycznych z naturalnymi (np. parabenów)

Zamiast wody, ekskluzywna linia PAT &RUB wykorzystuje czyste ekstrakty kwiatowe, a do konserwacji kosmetyków naturalne olejki eteryczne i alkohol uzyskany drogą fermentacji z cukrów roślinnych.

Pełny słownik używanych surowców jest dostępny na stronie www.patandrub.pl

 

 

źródło pat&rub:

Dla przeciętnego konsumenta odróżnienie w 100% naturalnego kosmetyku od kosmetyku, który jedynie podaje się za naturalny, może być trudne. Wielu producentów wykorzystuje popularność słów „naturalny” i „ekologiczny”, nazywając tak swoje kosmetyki,  a bazując  na fakcie  obecności w ich składzie zaledwie kilku naturalnych składników, czasem  w  śladowych ilościach.

 

W prawdziwie naturalnym kosmetyku każdy z jego składników MUSI być surowcem roślinnym lub mineralnym stosunkowo mało przetworzonym (z substancji pochodzenia zwierzęcego dozwolone są  tylko np. wosk pszczeli i lanolina, pozyskiwane oczywiście bez szkody dla zwierząt). Najbardziej pożądane w składzie kosmetyków naturalnych są surowce z certyfikatem świadczącym o  pochodzeniu i dopuszczającym ten surowiec do używania w kosmetykach naturalnych. Roślinne komponenty kosmetyków naturalnych powinny pochodzić z kontrolowanych upraw i być pozyskiwane w procesach tzw. „zielonej chemii”.

 

 

Dodaj komentarz