Kosmetyczne postanowienia noworoczne

Jakie są Wasze postanowienia noworoczne?
Coś sobie obiecaliście?

Tym razem więc zróbmy sobie kosmetyczne postanowienia noworoczne!!!

Wystarczy 5 podstawowych postanowień:))

MASAŻ1.Przynajmniej raz w miesiącu będę robić peeling całego ciała.


Dzięki systematycznemu peelingowi skóra będzie gładka i napięta.

Do peelingu możemy używać zarówno domowych mieszanek (zmielona kawa, sól z oliwą, mielone orzechy), produktów kupionych w drogerii – cukrowe i solne peelingi z masłem Shea, albo skorzystać z profesjonalnego, bardzo dokładnego peelingu w gabinecie kosmetycznym po którym dodatkowo wmasowane mogą być preparaty nawilżające.[zobacz opis zabiegu SZYBKA REGENERACJA>>]

 

2.Będę pamiętać o balsamie do ciała.

Wiele z nas po kąpieli lub prysznicu zapomina o nawilżeniu skóry, a pozbawiona warstwy ochronnej po myciu skora jest narażona na intensywna utratę wody z wierzchnich jej warstw.

 

demak3.Będę pamiętać o dokładnym demakijażu skóry .

Wiem, wiem , czasem się po prostu wieczorem już nic nie chce, ale wierzcie mi, nasza skóra nie znosi być wiecznie zatkana pudrami, a zwłaszcza matującymi bazami, więc warto pamiętać o starannym demakijażu.

 

 

4.Będę regularnie pielęgnować skórę.

Przynajmniej raz w miesiącu zrobię sobie zabieg oczyszczający – domowy peeling enzymatyczny z nawilżającą maseczką, albo profesjonalny zabieg oczyszczający,  kawitacyjny lub złuszczający z dodatkową pielęgnacją.

Do domowych maseczek możemy wykorzystać produkty które znajdziemy w domu, np. miód działa odświeżająco na każdy rodzaj skóry, nadaje się również dla skór tłustych i trądzikowych. Dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu miód można stosować także punktowo w leczeniu wyprysków. Natka pietruszki, oliwa z oliwek, kakao i śmietana to z kolei składniki świetnej maseczki nawilżającej dla cery suchej. [więcej o domowych maseczkach pielęgnacyjnych>>>]

masecz

5 .Będę nosić ze sobą krem do rąk i balsam do ust z filtrem UV.

W okresie zimowym to ważne, żeby zabezpieczać ręce i usta przed czynnikami środowiskowymi, niskimi temperaturami i wiatrem, za to w lecie chronić je przed promieniowaniem UV.

Pozdrawiam

Grażyna Walkowicz

 

 

Dodaj komentarz