PRZEBARWIENIA

1 MEDYCZNE PEELINGI – PRZEBARWIENIA

W zależności od nasilenia zmian i wskazań dodatkowych przebarwienia kwalifikowane są poszczególnych do zabiegów:

TCA i PHENOL

[inne zastosowanie kwasów Easy TCA zobaczą TUTAJ>> i TUTAJ>>

Są to głęboko złuszczające zabiegi, których celem jest dotarcie do warstw obciążonych nadmiernie nagromadzoną melaniną.

Aby zminimalizować ryzyko wczesnych nawrotów przebarwień w tych samych miejscach konieczne jest kondycjonowanie skóry i już wstępne hamiowannie aktywności melanocytów, które nagromadziły się pod wpływem uszkodzenia UV w miejscu powstawania przebarwień.

Brak ich zahamowania może prowadzić do szybkiego ponownego wyprodukowania melaniny dokładnie w tych samych miejscach i ponownie nagromadzenie jej w warstwach nowej skóry , która powstała po zabiegu złuszczania.

Przygotowanie do zabiegu wymaga więc konsultacji min 3 tyg przed planowanym zabiegiem, optymalnie 6 tyg przed zabiegiem, i rozpoczęcie przygotowania skóry odpowiednimi preparatami leczniczymi.

Procedura i postępowanie po zabiegu zależy od typu zastosowanego peelingu, ale zawsze wymaga obowiązkowej pielęgnacji pozabiegowej.

2 ZABIEGI DO SYSTEMATYCZNEJ PIELĘGNACJI, UKIERUNKOWANE ZWŁASZCZA NA HAMOWANIE PRZYCZYNY – NADMIERNEJ AKTYWNOŚCI MELANOCYTÓW

2 ETAPOWY ZABIEG NA PRZEBARWIENIA – MELANO – PEEL

20% azelainowy + 10% rezorcynol + 6% figowy + 3% traneksemowy

  • hamuje melanocyty – przeciwprzebawieniowo
  • regenerująco
  • hamuje reakcję zapalną i naczyniową komponentę przebarwień

WSKAZANIA:

KORYGOWANIE ŁAGODNYCH I UMIARKOWANYCH PRZEBARWIEŃ.

W związku z tym, że działa przede wszystkim przyczynowo – czyli hamuje źródło powstawania przebarwień, konieczne jest wykonanie serii zabiegów celem ugruntowania przede wszystkim zahamowania nadmiernie aktywnych melanocytów a w drugiej kolejności zredukowania przebarwień.

PRZEBIEG ZABIEGU:

  1. Nałożenie mieszaniny peelingów o działaniu hamującym powstawanie przebarwień – przede wszystkim działanie hamujące czynność melanocytów.
  2. mezoterapia mikroigłowa – intensywna regeneracja skóry i droga wprowadzenia następnego produktu na przebarwienia – ampułki depigmentacyjnej
  3. PEELING ROZJAŚNIAJĄCY W TYM PREPARACIE zawiera 20% kwas TCA (stymuluje fibroblasty i powoduje koagulację białek naskórka)+ 4%kojowy (hamuje przebarwienia) + 1% ferulowy (hamuje powstawanie przebarwień)+ beksaretin complex (pobudza proliferacje komórek, zmniejsza utratę kolagenu, poprawia grubość skóry i naskórka)

3 IPL – intensive pulse light

IPL

Zabiegi laserowe IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe. W zależności od głębokości położenia złogów melaniny, po wykonaniu procedury przebarwienie ulega ściemnieniu, ale nie zawsze.

Po upływie około 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka.

Przebarwienia mogą się jednak pojawić ponownie w przyszłości, ponieważ zabieg nie likwiduje skłonności do hiperpigmentacji, a jedynie redukuje jej skutki. Dlatego też bardzo ważnym elementem terapii jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV.

CHCESZ ZAREZERWOWAĆ TERMIN ZABIEGU – ZADZWOŃ

600 953 275