LECZENIE ROZSTĘPÓW

LECZENIE ROZSTĘPÓW

Rozstępy to trwałe uszkodzenie struktury skóry , która podlegała zbyt szybkiemu naprężaniu. Leczenie rozstępów to proces obejmujący zwykle kilka procedur leczniczych. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to, w połączeniu z zabiegami CGF lub mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczniczą.

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA ELLISYS

frakcyjna rf mikroigłowa w leczeniu rozstępów

Jedyna tak skuteczna technologia w usuwaniu rozstępów. ELLISYS jest urządzeniem, którego działanie polega na użyciu końcówki z igłami. Igły, wbijając się na żądaną głębokość nie tylko tworzą mikrouszkodzenia frakcyjne, ale również dostarczają impuls do tkanek

Na głowicy umieszcza się jednorazową, sterylną nakładkę wyposażoną w 25 – 49 mikroigieł pokrytych złotem, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60°C .

Pełny efekt widoczny jest 3 – 6 miesięcy od zabiegu.

W tym czasie włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Jak działa radiofrekwencja i mikronakłuwanie?

Idea radiofrekwencji mikroigłowej oparta jest na możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości.

Nakłucie i podgrzanie tkanki do temperatury ok. 45-60°C powoduje częściowe uszkodzenie skóry i stymulację silnej regeneracji.

zalety zabiegu:

  • precyzyjna głębokość działania
  • bardzo wysoka skuteczność w porównaniu z dostępnymi zabiegami stosowanymi w leczeniu rozstępów
  • urządzenie medyczne, sterylne
  • igły mogą podgrzewać tkankę albo na określonej głębokości (25pin) albo na całej długości (49pin) od 0.5mm – 3.5mm
  • okres rekonwalescencji to 2-3 dni

CGF i KOMÓRKI MACIERZYSTE

cgf i komórki macierzyste

Najsilniejsza autologiczna regeneracja skóry. Skoncentrowane czynniki wzrostu wraz z dostarczonymi komórkami multipotencjalnymi od nowa budują warstwę skóry w obrębie rozstępu. Przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

TERAPIE kolagenowe i aminokwasowe

linerase  - terapia kolagenowa

Linerase to atelokolagen (nie posiadający właciwości uczulających) który łącząc się z receptorami na fibroblastach (komórkach skóry właściwej) stymuluje je do podziałów i wzmożonej produkcji kolagenu własnego organizmu. Poprzez to przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

Sune Kos Body®- specjalna formuła aminokwasów przeznaczona do redukcji rozstępów.

KARBOKSYTERAPIA

karboksyterapia rozstępów

Jeśli chodzi o leczenie rozstępów to jest to druga , zaraz po frakcyjnej RF mikroigłowej najskuteczniejsza metoda teraputyczna. Zabieg ostrzykiwania CO2 może być stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi zabiegami ukierunkowanymi na redukcję rozstępów.
Co2 powoduje dotlenienie, wzrost metabolizmu i pobudzenie procesów regeneracyjnych w zniszczonej strukturze rozstępu. Jest to jeden z nielicznych zabiegów dających bardzo dobre efekty również w leczeniu starych, „srebrnych”, utrwalonych rozstępów.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

mezoterapia mikroigłowa

Terapia mikroigłowa polega na wykonaniu setek drobnych nakłuć skóry za pomocą DERMAPENU lub ROLLERA tak,aby
doprowadzić do powstania mikrootworków, przez które będą wprowadzane substancje odżywcze i lecznicze wgłąb skóry. W pielęgnacji ciała wykorzystujemy ten zabieg jako uzupełnienie zabiegów redukujących rozstępy.

Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi intensywnej regeneracji i do zwiększenia podziałów fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dlatego już sam zabieg nakłuwania może znacznie poprawić stan skóry.

leczenie rozstępów

Aby wzmocnić efekt leczniczy w przypadku drobnych niedoskonałości skóry, stosuje się dodatkowo leki oparte na KOLAGENIE, który intensywnie stymuluje skórę do odnowy.

PEELINGI MEDYCZNE

peelingi banerek 2

Peelingi medyczne w leczeniu rozstępów i blizn potrądzokowych to monoterapia lub terapia uzupełniająca łączona z terapią mikroigłową lub innymi zabiegami.


Zadzwoń 600 953 275 lub rezerwuj on-line: