LECZENIE ROZSTĘPÓW

REOZSTĘPY:

Rozstępy to trwałe uszkodzenie struktury skóry , która podlegała zbyt szybkiemu naprężaniu. Leczenie rozstępów to proces obejmujący zwykle kilka procedur leczniczych. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to, w połączeniu z zabiegami CGF lub mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczniczą.

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Jedyna tak skuteczna technologia w usuwaniu rozstępów. FRAKCYJNA RF MIKROIGŁOWA jest urządzeniem, którego działanie polega na użyciu końcówki z igłami. Igły, wbijając się na żądaną głębokość nie tylko tworzą mikrouszkodzenia frakcyjne, ale również dostarczają impuls do tkanek

Na głowicy umieszcza się jednorazową, sterylną nakładkę wyposażoną w 25 – 49 mikroigieł pokrytych złotem, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60°C .

Pełny efekt widoczny jest 3 – 6 miesięcy od zabiegu.

W tym czasie włókna kolagenowe ulegają stopniowej przebudowie, następuje wzrost fibroblastów, silne pobudzenie procesu neokolagenezy, a także stymulowanie silnie zwartych włókien tkanki łącznej, synteza macierzy pozakomórkowej, remodeling i przebudowa skóry, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej sprężysta i widocznie napięta.

Jak działa radiofrekwencja i mikronakłuwanie?

Idea radiofrekwencji mikroigłowej oparta jest na możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości.

Nakłucie i podgrzanie tkanki do temperatury ok. 45-60°C powoduje częściowe uszkodzenie skóry i stymulację silnej regeneracji.

zalety zabiegu:

  • precyzyjna głębokość działania
  • bardzo wysoka skuteczność w porównaniu z dostępnymi zabiegami stosowanymi w leczeniu rozstępów
  • urządzenie medyczne, sterylne
  • igły mogą podgrzewać tkankę albo na określonej głębokości (25pin) albo na całej długości (49pin) od 0.5mm – 3.5mm
  • okres rekonwalescencji to 2-3 dni

KONCENTRAT CZYNNIKÓW WZROSTU i KOMÓRKI MACIERZYSTE

Najsilniejsza autologiczna regeneracja skóry. Skoncentrowane czynniki wzrostu wraz z dostarczonymi komórkami multipotencjalnymi od nowa budują warstwę skóry w obrębie rozstępu. Przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

TERAPIE kolagenowe i aminokwasowe

ATELOKOLAGEN to to kolagen (nie posiadający właściwości uczulających, który łącząc się z receptorami na fibroblastach (komórkach skóry właściwej) stymuluje je do podziałów i wzmożonej produkcji kolagenu własnego organizmu. Poprzez to przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

Stymulator aminokwasowy- specjalna formuła aminokwasów przeznaczona do redukcji rozstępów.

KARBOKSYTERAPIA

Jeśli chodzi o leczenie rozstępów to jest to druga , zaraz po frakcyjnej RF mikroigłowej najskuteczniejsza metoda terapeutyczna. Zabieg ostrzykiwania CO2 może być stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi zabiegami ukierunkowanymi na redukcję rozstępów.
Co2 powoduje dotlenienie, wzrost metabolizmu i pobudzenie procesów regeneracyjnych w zniszczonej strukturze rozstępu. Jest to jeden z nielicznych zabiegów dających bardzo dobre efekty również w leczeniu starych, „srebrnych”, utrwalonych rozstępów.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Terapia mikroigłowa polega na wykonaniu setek drobnych nakłuć skóry za pomocą urządzenia zaopatrzonego w liczne igiełki tak, aby
doprowadzić do powstania mikrootworków, przez które będą wprowadzane substancje odżywcze i lecznicze wgłąb skóry. W pielęgnacji ciała wykorzystujemy ten zabieg jako uzupełnienie zabiegów redukujących rozstępy.

Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi intensywnej regeneracji i do zwiększenia podziałów fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dlatego już sam zabieg nakłuwania może znacznie poprawić stan skóry.

Leczenie rozstępów

Aby wzmocnić efekt leczniczy w przypadku drobnych niedoskonałości skóry, stosuje się dodatkowo leki oparte na KOLAGENIE, który intensywnie stymuluje skórę do odnowy.

PEELINGI MEDYCZNE

Peelingi medyczne w leczeniu rozstępów i blizn potrądzikowych to monoterapia lub terapia uzupełniająca łączona z terapią mikroigłową lub innymi zabiegami.


Zadzwoń 600 953 275 lub rezerwuj on-line: