Na pewno zauważyliście, że wpisując frazę „usuwanie rozstępów” wyświetla się cała lista propozycji opatrzona hasłem „Usuwanie rozstępów laserem” „Laserowe usuwanie rozstępów”.
Zabiegi laserowe na pewno są jedną z najważniejszych metod redukcji rozstępów. Na pewno przewyższają swą skutecznością zabiegi klasycznej mezoterapii czy zabiegi bezigłowe.
Trzeba jednak pamiętać, że wskazaniem do tych zabiegów są przede wszystkim rozstępy świeże, różowe. Natomiast stają się mało skuteczne w przypadku utrwalonych , starszych niż kilka miesięcy, rozstępów.
Czy jest wówczas zabieg, który może okazać się skuteczniejszy niż laser?
Niektórzy powiedzą Wam, że nic się nie da zrobić, albo bardzo niewiele.
To nieprawda.
Stare rozstępy można redukować, frakcyjną RF mikroigłową. Przyznaję, że metodę tę podpatrzyłam u dr Wasiluka. Jako jeden z nielicznych, zwrócił uwagę na nietypowe możliwości zabiegowe tego urządzenia i opracował swoje pierwsze metody redukcji rozstępów tą metodą. Szedł pod prąd, bo wszystkie gabinety wciąż bazowały tylko na zabiegach laserowych, a dr Wasiluk porównał obie metody i wielokrotnie pokazywał jej przewagę i skuteczność w zakresie rozstępów.
Postanowiłam, że jeśli mam pomagać moim Pacjentom w zakresie redukcji rozstępów, nie będę sięgała po metody, które działają tylko na świeże rozstępy, tylko od razu sięgnę dokładnie po to samo urządzenie, które skutecznie wypróbował mój bardziej doświadczony kolega.
Oczywiście, aby skutecznie posługiwać się frakcyjną RF miokroigłową trzeba jeszcze odpowiednich procedur. Aparatura ma przygotowane procedury do zabiegów na twarz (lifting 3d), natomiast nie przewidziała gotowych programów do usuwania rozstępów.
Niestety, nie były dostępne żadne szkolenia z autorskich metod pana dr Wasiluka. A szkoda, bo Pacjentek szukających pomocy w tym zakresie jest bardzo dużo i myślę, że pan doktor nie jest w stanie samodzielnie pomóc im wszystkim.
Niemniej jednak postanowiłam samodzielnie wypracować odpowiednie procedury, za pomocą których mogłabym pomagać moim Pacjentkom.
Nie wiem czy osiągam dokładnie takie same efekty jak pan doktor, ale jestem dumna z moich osiągnięć. Moje Pacjentki również są bardzo zadowolone. U niektórych z nich udało się osiągnąć 80% poprawę u innych 50% a w jeszcze innych przypadkach nawet 99%.
Nie odważyłabym się napisać , że rozstęp jest do usunięcia w 100% ponieważ jest to bardzo głębokie uszkodzenie struktury skóry i podobnie jak blizna zawsze będzie miał nieznacznie uszkodzoną strukturę (choćby widoczną tylko w mikroskopie:)
No bo co to jest ten rozstęp?
Jest to pasmowaty ubytek skóry, jakby takie rozdarcie.
Na skutek gwałtownego rozciągania skóry (rosnący szybko brzuch ciążowy, szybki skok wzrostu, nagły przybór masy ciała), lub pojawiające się zaburzenia hormonalne upośledzające prawidłowe podziały komórkowe w skórze. Następuje rozdarcie skóry w miejscach napięcia. na szczęście skóra jest tak mocna, że nie pęka „do krwi”. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to znaczne jej uszkodzenie.
Organizm próbuje odpowiedzieć na uszkodzenie rozwijając stan zapalny w tym miejscu. Próbuje w ten sposób samodzielnie zwiększyć regenerację uszkodzenia. Rozstęp wówczas jest czerwony, sinoczerwony, albo różowy.
Trwa to do kilku miesięcy.
Ale nasz organizm nie daje rady naprawić tego rozdarcia tak , aby wyglądało z powrotem jak prawidłowa skóra. Udaje mu się tylko załatać to uszkodzenie tak, aby już się nie powiększało i zapewniało integralność powłoki, jaką jest skóra.
Więc po zakończeniu procesu naprawczego rozstęp pozostaje jako pasek ścieńczałej skóry, z niewielką ilością kolagenu i elastyny.
Usuwanie rozstępów – co robi frakcyjna RF mikroigłowa?
Za pomocą głowicy wkłuwamy 49 igieł równocześnie w rozstęp i na odpowiedniej głębokości pomiędzy igłami przepływa prąd o częstotliwości fali radiowej podgrzewając tkanki bezpośrednio w miejscu największej jego skuteczności. Tyle tylko, że aby zadziałały na rozstępy nie możemy się opierać na parametrach zaprogramowanych w urządzeniu dla twarzy.
Muszą być bardzo silne , a równocześnie nie przekroczyć granicy uszkodzenia skóry prowadzących do powikłań.
Aby opracować te parametry na pewno początkowo, po drodze, wykonałam zabiegi o dużo mniejszej skuteczności niż obecnie. Ale z czasem skuteczność moich zabiegów znacznie się zwiększyła.
Uważam też, że warto dołączać do zabiegu terapię kolagenową , fibrynową lub aminokwasową. Dzięki temu można pracować na parametrach, które nie powodują zwiększenia ryzyka powikłań pozabiegowych, a dodatkowo znacznie zwiększają skuteczność zabiegu.
Można uzyskać prawie 100% poprawę, ale trzeba pamiętać , że konieczne jest wykonie kilku, a nawet kilkunastu zabiegów co około 7-8 tyg, a i to może zależeć od stanu biologicznego pacjenta, jego zdolności regeneracyjnych i odpowiedzi na leczenie.
W przypadku rozstępów świeżych, zabiegów jest zdecydowanie mniej. Nawet 2-4 zabiegi mogą być wystarczające.
Jak w przypadku każdego zabiegu inwazyjnego istnieją wskazania, przeciwwskazania i ryzyko powikłania około zabiegowych. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja u lekarza.
Rejestracja 600 953 275