Elight + RF IPL

IPL

urządzenie, które wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które mają różną długość i są rozproszone. Dzięki temu, promienie docierają do różnych warstw skóry i działają kompleksowo. Jednocześnie aktywizują produkcję kolagenu i niszczą włoski, wygładzają zmarszczki, wybielają zaczerwienienia.

IPL katowiceWSKAZANIA:

  • ZAMYKANIE NACZYNEK
  • FOTOODMŁADZANIE
  • REDUKCJA PRZEBARWIEŃ
  • TERAPIA TRĄDZIKU
  • EPILACJA LASEROWA

IPL – działanie

FOTOODMŁADZANIE.
Po zabiegu IPL skóra nie będzie miała od razu idealnego kolorytu. Zabieg fotoodmładzania skóry może spowodować niewielkie jej zaczerwienienie, które utrzymuje się w pierwszej dobie.
PRZEBARWIENIA
Jeżeli zabieg ukierunkowany jest na redukcję przebarwień – pacjentka powinna być przygotowana na to, że początkowo owe zmiany początkowo przybiorą ciemniejszy kolor. Jednak w ciągu dwóch tygodni przebarwienia skóry powinny zniknąć.
ZAMYKANIE NACZYNEK
Podobnie w przypadku zabiegu zamykania naczynek. Najlepszym wskazaniem są drobne naczynka, tworzące właściwie rumień. Do znacznie większych, widocznych naczynek, zwłaszcza tych przy skrzydełkach nosa IPL się nie nadaje – zabieg nie będzie skuteczny – tu zdecydowanie lepiej sprawdzi się ELEKTROKOAGULACJA

Zabiegi IPL są zazwyczaj bezpieczne i nieinwazyjne. W zależności od tego na jaki problem ma być ukierunkowany zabieg stosuje się różne parametry i filtry.

UWAGA!

Wykonany zbyt intensywnie może poparzyć skórę, zwłaszcza jeśli Pacjentka ma ciemną karnację. Nie można wtedy też przewidzieć czy nie dojdzie do niewielkich odbarwień. Może być również niebezpieczny dla oczu, dlatego podczas zabiegu są przykryte specjalnymi okularami ochronnymi. Jest nieznacznie słabszy od klasycznego lasera do epilacji, w zakresie usuwania owłosienia, dlatego wymaga większej liczby powtórzeń, za to jest zdecydowanie mniej bolesny.

fotoodmładzanie – wyrównanie kolorytu, jędrność, wygładzenie, redukcja widocznych porów, promienna skóra.

usuwanie przebarwień– redukcja przebarwień jest naprawdę wyraźna. Zabiegi wykonuje sie głównie jesienią i zimą, można też wykonywać je wiosną pod warunkiem że nie wystawiamy się na intensywne wiosenne słońce.

usuwanie naczynek– redukcja , aż do całkowitego usunięcia pewnych naczynek jest jak najbardziej możliwa – te zabiegi również wykonuje się do czasu pierwszych intensywnie słonecznych dni, gdyż jest znacznie większe ryzyko powstania przebarwień.

EPILACJA OWŁOSIENIA – zabiegi wykonuje się początkowo co 4 tygodnie, potem nawet co 6-8 tyg.Można go przeprowadzać cały rok pod warunkiem nieeksponowania tych okolic na słońce.

LECZENIE TRĄDZIKU IPL- Jest znakomitym uzupełnieniem innych terapii. Nie powinna jednak być łączona bezpośrednio z peelingami medycznymi które uwrażliwiają na światło. Zabiegi wykonuje się 3-4 w ciągu 3 tyg.