LECZENIE ŁYSIENIA

Najczęstszą przyczyną łysienia zwykle jest starzenie się, ale nie tylko. Dlaczego tak się dzieje ?

Mechanizm łysienia jest złożony, nie da się określić jednego czynnika wpływającego na ten proces. Na pewno w okresie okołomenopauzalnym obserwuje się znaczne wypadanie włosów.
Drugą równie ważną przyczyną, zwłaszcza jeśli chodzi o mężczyzn, jest łysienie androgenowe. Jest to łysienie uwarunkowane genetycznie. Nie wynika z nadmiaru androgenów tylko z nadwrażliwości cebulek włosów na pochodne testosteronu.

Inne przyczyny łysienia to niewłaściwe kosmetyki pielęgnacyjne, łojotok, łuszczyca, zakażenia, stany psychiczne, zaburzenia hormonalne – np. niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, choroby autoimmunologiczne np. obecność przeciwciał przeciwtarczycowych, ale także łysienie plackowate o nieznanej przyczynie czy choroby układowe.
Istotną rolę spełniają również błędy dietetyczne, prowadzące do niedoboru w organizmie potrzebnych składników, jak choćby żelaza, białek czy cynku.

Zabiegi medyczne wykorzystują siłę regeneracyjną płytek krwi, komórek macierzystych i naturalnych lub syntetycznych czynników wzrostu zawartych w preparatach leczniczych.

ZABIEGI AUTOLOGICZNE

CGF I KOMÓRKI MACIERZYSTE

Wyjątkowy zabieg autologiczny polegający na uzyskaniu za pomocą specjalnego separatora z krwi obwodowej pacjenta komórek macierzystych i skoncentrowanych czynników wzrostu, a następnie podaniu ich w skórę głowy. Komórki macierzyste mają zdolność przekształcania się w dowolne komórki w danej tkance, co wraz z działaniem czynników wzrostu powoduje silną regenerację tkanek, naczyń i cebulek włosów. [ZOBACZ WIĘCEJ>>>]

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

[ZOBACZ>>>]

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej osocza z płytkami, które uwalniają naturalne czynniki wzrostu.
Efektem jest stymulacja cebulek włosów i ich odbudowa.
Zabiegi wykonuje się w serii 3-6 zabiegów w odstępach miesięcznych.

GOTOWE PREPARATY LECZNICZE

POLIPEPTYDY

NP. DR.CYJ Hair Filler to opatentowana przez Caregen technologia PRZEDŁUŻONEGO UWALNIANIA SUBSTANCJI AKTYWNYCH– działa jeszcze 14 dni po aplikacji.
Zabiegi wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2 tyg.
Składniki aktywne: Kwas hialuronowy (0,7%),7 peptydów biomimetycznych.

Efekty:

Przywrócenie pigmentacji włosów
Formowanie nowych włosów
Pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych
Zahamowanie apoptozy
Stymulacja wzrostu włosaAktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt
Pobudzenie komórek macierzystych
Namnażanie keratynocytów
Zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie
Zatrzymanie wypadania włosów

KOKTAJLE POLIPEPTYDOWE

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco i zapobiegający wypadaniu włosów. Działa zmniejszając efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

– zapobieganie wypadaniu włosów
– alopecia
56 aktywnych składników:13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące 4 peptydy biomimetyczne
Zabiegi wykonuje się w serii minimum 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.

KARBOKSYTERAPIA

Zabieg ostrzykiwania dwutlenkiem węgla może być stosowany w monoterapii ale też jako znakomite uzupełnienie innych zabiegów leczniczych. Co2 w skórze głowy zwiększa dotlenienie, ukrwienie i odżywienie komórek cebulek poprawiając ich zdolność regeneracji .
Zabiegi wykonuje się w serii 6-10 zabiegów w odstępach około 10 dniowych.[ZOBACZ WIĘCEJ>>>]

Zadzwoń 600 953 275