LECZENIE ROZSTĘPÓW

LECZENIE ROZSTĘPÓW – ŁĄCZONE TERAPIE AUTOLOGICZNE, KOLAGENOWE I FRAKCYJNE.


Rozstępy to trwałe uszkodzenie struktury skóry , która podlegała zbyt szybkiemu naprężaniu. Leczenie rozstępów to proces obejmujący zwykle kilka procedur leczniczych. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to, w połączeniu z zabiegami CGF lub mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczniczą.

 

frakcyjna rf mikroigłowa w leczeniu rozstępów

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA ELLISYS

frakcyjna rf mikroigłowa w leczeniu rozstępówJedyna tak skuteczna technologia w usuwaniu rozstępów. ELLISYS jest urządzeniem, którego działanie polega na użyciu końcówki z igłami, które wbijając się na zadaną głębokość nie tylko tworzą mikrouszkodzenia frakcyjne ale również dostarczają ciepło do tkanek

Na głowicy umieszcza się jednorazową, sterylną nakładkę wyposażoną w 25 – 49 mikroigieł pokrytych złotem, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60°C .

Taka kontrolowana koagulacje

 

CGF i KOMÓRKI MACIERZYSTE

cgf i komórki macierzysteNajsilniejsza autologiczna regeneracja skóry. Skoncentrowane czynniki wzrostu wraz z dostarczonymi komórkami multipotencjalnymi od nowa budują warstwę skóry w obrębie rozstępu. Przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

 

 

 

TERAPIA LINERASE

linerase  - terapia kolagenowaLinerase to atelokolagen (nie posiadający właciwości uczulających) który łącząc się z receptorami na fibroblastach (komórkach skóry właściwej) stymuluje je do podziałów i wzmożonej produkcji kolagenu własnego organizmu. Poprzez to przebudowuje od nowa rozstęp lub bliznę zwiększając jej sprężystość i redukując jej widoczność.

 

 

 

KARBOKSYTERAPIA

karboksyterapia rozstępówJeśli chodzi o leczenie rozstępów to jest to druga , zaraz po frakcyjnej RF mikroigłowej najskuteczniejsza metoda teraputyczna. Zabieg ostrzykiwania CO2 może być stosowany jako monoterapia lub w połączeniu z innymi zabiegami ukierunkowanymi na redukcję rozstępów.
Co2 powoduje dotlenienie, wzrost metabolizmu i pobudzenie procesów regeneracyjnych w zniszczonej strukturze rozstępu. Jest to jeden z nielicznych zabiegów dających bardzo dobre efekty również w leczeniu starych, “srebrnych”, utrwalonych rozstępów.

 

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA STRIMATRIX

strimatrix -mezoterapia w leczeniu rozstępów Zabieg wykonywany celem redukcji rozstępów, ujędrnienia skóry, redukcji blizn potrądzikowych.
Dzięki zawartości min krzemu powoduje przebudowę zniszczonej struktury skóry w obrębie rozstępu.
Skład:kwas hialuronowy, koktajl biorewitalizujący, kwasy nukleinowmikroiglowa bannereke,zestaw aminokwasówm antyoksydantów i mikroelementów, krzem organiczny, czynnik wzrostu fibroblastów kwasy tłuszczowe, koenzymy
Kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, kwas oleinowy.

 

 

mezoterapia mikroigłowaTerapia mikroigłowa polega na wykonaniu setek drobnych nakłuć skóry za pomocą DERMAPENU lub ROLLERA tak,aby
doprowadzić do powstania mikrootworków, przez które będą wprowadzane substancje odżywcze i lecznicze wgłąb skóry. W pielęgnacji ciała wykorzystujemy ten zabieg jako uzupełnienie zabiegów redukujących rozstępy.

Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. Podczas procesu gojenia dochodzi intensywnej regeneracji i do zwiększenia podziałów fibroblastów, które odpowiadają za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dlatego już sam zabieg nakłuwania może znacznie poprawić stan skóry.

leczenie rozstępów

Aby wzmocnić efekt leczniczy w przypadku drobnych niedoskonałości skóry, stosuje się dodatkowo leki oparte na krzemie organicznym, który intensywnie stymuluje skórę do odnowy. Jednym z z bardzo skutecznych schematów leczenia jest łączenie mezoterapii mikroigłowej z peelingiem chemicznym

 

 

PEELINGI MEDYCZNE

peelingi banerek 2Peelingi medyczne w leczeniu rozstępów i blizn potrądzokowych to monoterapia lub terapia uzupełniająca łączona z terapią mikroigłową lub innymi zabiegami.
KWAS GLIKOLOWY 50% pH 1,5

Kwas ten zwany kwasem młodości jest stosowany głównie do redukcji zmarszczek , ale może być wykorzystywany także do spłycania blizn potradzikowych i rozstępów.
KWAS TCA 35% pH 0,2

Stosowany na twarzy ma głębokie działanie rozjaśniające i wygładzające, redukuje blizny i trądzik. Można go jednak stosować także na większe partie ciała – twarz, szyję, plecy, ramiona, przedramiona dłonie czy nogi.Jest jednym ze skuteczniejszych peelingów medycznych w redukcji rozstępów.