Linerase – kolagen, który leczy blizny
Blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy rozstępy to problemy, które dotykają kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Jak sobie z nimi radzić? Najnowszym na polskim rynku sposobem leczenia jest Linerase – nowoczesna terapia kolagenowa, wyróżniająca się wysoką skutecznością odbudowy skóry.
Istnieje kilka typów blizn ( blizny pooparzeniowe, potrądzikowe, po ranach ciętych czy rozstępy) i w zależności od typu blizny mogą być wykorzystane różne sposoby leczenia.
To jak wygląda blizna zależy od kilku czynników – nieprawidłowo pielęgnowane, zakażone rany mogą pozostawiać brzydko pozaciągane lub zanikowe blizny, z kolei predyspozycje genetyczne mogą odpowiadać za powstawanie bliznowców czyli keloidów.
Podstawą leczenia jest zapobieganie czyli prawidłowe postępowanie z raną i świeżo powstającą blizną.
Jeśli rana jest stosunkowo mała, wystarczy ją oczyścić, odkazić, ścisnąć jej brzegi i założyć opatrunek na kilka dni.
Gdy już wystąpi zrost i zacznie się formować blizna, warto ją pielęgnować przy użyciu preparatów z wyciągiem cebuli, z alantoiną czy heparyną. Skuteczne i pomocne będą również kremy, plastry z silikonem, specjalne opatrunki i masaże, dzięki którym można usprawnić mikrokrążenie i zapewnić lepsze odżywienie uszkodzonej tkanki.
Gdy proste sposoby zawodzą.
W takich przypadkach pomocne będą inne zabiegi i sposoby leczenia.
chirurgiczne – wycięcie niektórych blizn
krioterapia -leczenie np. bliznowców. Często łączona ze sterydoterapią i zabiegiem chirurgicznym
zabiegi medycyny estetycznej.
Najnowszym z nich jest Linerase, wcześniej przez kilka lat z powodzeniem testowany w klinikach we Włoszech. Zabieg ten wykorzystuje czysty kolagen, od lat stosowany w świecie medycyny klinicznej. Dzięki obcięciu telogenu jest on całkowicie antyalergiczny, biozgodny i biodegradowalny (rozpuszcza się samoistnie w skórze), dlatego używa się go również przy zabiegach medycyny estetycznej.
Zarejestrowany jako materiał medyczny atelokolagen typu I tworzy w skórze wyjątkowe środowisko do odbudowy tkanki łącznej i stymuluje powstawanie kolagenu typu III, czyli jedynego z siedmiu typów kolagenów odpowiedzialnego za młodzieńczą sprężystość skóry. Dzięki temu Linerase stosuje się także przy zapobieganiu utraty jędrności skóry lub jako intensywną terapię przeciwzmarszczkową.
Zabieg terapii kolagenowej jest prosty i przypomina klasyczną mezoterapię, jednak jest mniej bolesny, ponieważ wykonuje się w nim mniej nakłuć z głębszym podaniem roztworu. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym (przy zastosowaniu kremu znieczulającego) cztery razy w ciągu dwóch miesięcy. Ze względu na wielkość opakowania, zabieg ten obejmuje skórę twarzy, szyi i dekoltu lub twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni.
Linerase wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrymi efektami odbudowy skóry – zwłaszcza w przypadku rozstępów, blizn zanikowych potrądzikowych i pooperacyjnych. W przypadku regeneracji blizn jego efekty są trwałe.