Lipoliza czy liposukcja oto jest pytanie:na czym polegają i czym się różnią.
LIPOLIZA
Lipoliza iniekcyjna to zabieg rozpuszczania tkanki tłuszczowej preparatami zawierającymi deoksycholat sodu, fosfatydylocholinę, lub odpowiednik fosfatydylocholiny – wyciąg z soi. Niektóre preparaty łączą dwa składniki – deoksycholat i soję lub deoksycholat i fosfatydylocholinę. Wszystkie jedna działają podobnie – powodują drobne uszkodzenia komórek tłuszczowych, a przede wszystkim emulgują sam tłuszcz w nich zawarty. Dzieje się to powoli, stąd konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Zabiegi lipolizy iniekcyjnej nie są bolesne, dyskomfort pojawia się dopiero pod koniec zabiegu i towarzyszy nam 2-3 dni. Dodatkowo trzeba się liczyć z drobnymi krwiakami, siniakami i dość dużym obrzękiem:).
Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt redukcji tkanki tłuszczowej konieczne jest wykonanie 2-4 zabiegów w okolicy podbródka, ale już 6-10 zabiegów w okolicy brzucha czy ud.
Lipoliza iniekcyjna podbródka jest bardzo skuteczna jeśli podbródek nie jest bardzo duży i wymaga tylko niewielkiej korekty. Zwykle, zwłaszcza u osób młodszych po serii zabiegów nadmiar skóry sam się adoptuje do nowej objętości i nie ma efektu zwisania skóry.
W przypadku większych podbródków po lipolizie jest konieczne zastosowanie nici liftingujących, które podciągną skórę na właściwe miejsce. Można próbować to zrobić nićmi PDO, ale choć nici PDO świetnie sprawdzają się w mini liftingu “chomików”, linii żuchwy czy policzków, tak w przypadku podbródka, nie dają wyjątkowo silnych efektów. Aby skutecznie rozprawić się z podbródkiem konieczne jest zastosowanie raczej nici APTOS, które dzięki możliwości przeplatania ich pod brodą pozwalają na lifting najbardziej zbliżony do chirurgicznego liftingu twarzy.
LIPOSUKCJA
Liposukcja – to zabieg usunięcia mechanicznego tkanki tłuszczowej poprzez odessanie jej za pomocą specjalnie skonstruowanej strzykawki do wytwarzania podciśnienia. Usuwa całe komórki tłuszczowe (zawartość + błona komórkowa). Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu, natomiast wymaga pewnego okresu rekonwalescencji.