OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE , FIBRYNA, PLASMA COMPLEX®

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP

osocze

ZABIEG Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce osocza bogatopłytkowego (PRP – Plateled Rich Plasma), w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, spłycenia zmarszczek lub przyspieszenia gojenia ran, blizn czy skóry po zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgicznych.
Osocze bogatopłytkowe otrzymujemy z krwi pacjenta. Osocze jest bogate w witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i hormony. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych , dlatego odpowiednio przygotowane i podane za pomocą mezoterapii daje efekty odmładzające i regenerujące. 

WSKAZANIA

– regeneracja skóry rąk, twarzy, szyi
– leczenie łysienia
– regeneracja okolicy oka
– procesy regeneracyjne w chirurgii, ortopedii, ginekologii

FIBRYNA PRF

fibryna

Fibryna to produkt autologiczny uzyskiwany z krwi Pacjenta w podobny sposób jak osocze bogatopłytkowe. Jest jednak bardzo mocno skoncentrowana i zawiera ważną substancję: fibrynę z zawieszonymi w niej komórkami z czynnikami wzrostu, które nie są obecne w klasycznym osoczu bogatopłytkowym.
Jest preparatem wielokrotnie silniej regenerującym niż klasyczne osocze.

Zabieg przeprowadza się tak samo jak klasyczny zabieg z osoczem bogatopłytkowynm.

EFEKTY

Efekty najlepiej widoczne są po pewnym czasie, choć niektóre osoby widzą je niemal natychmiast . Jednak jak wiadomo, efekt stymulacji i regeneracji tkanek, tak jak jakikolwiek proces gojenia w naszym organiźmie nie następuje w ciągu jednego dnia. Potrzebny jest na to czas. Po zabiegach z osoczem skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki. Wszystko to dzieje się dzięki naturalnym procesom, które stymulowane są poprzez wstrzyknięcie preparatu.

WSKAZANIA

wolumetryczna regeneracja ubytków i głębokich bruzd
intensywna regeneracja skóry rąk, twarzy, szyi
leczenie łysienia
regeneracja okolicy oka
procesy regeneracyjne w chirurgii, ortopedii, ginekologii

PRZECIWWSKAZANIA

ciąża,
laktacja,
choroby nowotworowe,
ostre zakażenia wirusowe,
zakażenie wirusem HIV,
przewlekłe choroby wątroby,
choroby autoimmunologiczne,
leczenie immunosupresyjne,
zaburzenia krzepliwości krwi oraz
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

PLASMA COMPLEX®

Terapia łącząca terapię fibryną bogatopłytkową I-PRF i fibryną strukturalną S-PRF.
Zabieg Plasma Complex polega na pozyskaniu z krwi własnej pacjenta (podczas dwóch osobnych odwirowań) dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki, natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.
Czas potrzebny na wykonanie zabiegu Plasma Complex, to ok. 45 minut .

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu ?

Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.
Dzięki procedurze Plasma Complex stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. pomarańczowej skórki – cellulitu.

Czy trzeba powtarzać zabieg? Jeśli tak, to jak często ?
Jak długo utrzymuje się efekt ?

Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.
Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.
Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku.

Concentrated growth factor – CGF

Zabieg na bazie pozyskiwania koncentratu czynników wzrostu i mezenchymalnych komórek macierzystych z krwi w specjalistycznym separatorze komórkowym.

ODNOWA NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

cgf, komórki macierzyste - zabieg autologiczny o działaniu odmładzającym, przeciwzmarszczkowym, cofający zegar biologiczny skóry.

Metoda CGF to jedna z najnowszych metod regeneracyjnych skóry z wykorzystaniem komórek macierzystych i czynników wzrostu. Są one pozyskiwane z krwi obwodowej pacjenta. W specjalnie opracowanym separatorze komórkowym, uzyskujemy preparat z wyjątkowo silnie skoncentrowanymi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu, odpowiedzialnymi za złożone procesy regeneracyjne.

Metoda pozwala nam przeprowadzać terapię na dwa sposoby – klasycznie w formie mezoterapii lub też tworzyć specjalny „żel”, który stopniowo uwalnia do skóry cenne czynniki, co zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację procesów odnowy tkanki.

W efekcie zabiegów następuje stymulacja syntezy kolagenu, naczyń krwionośnych, skóra zmuszona do samoregeneracji staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność.

WSKAZANIA

 • leczenie – oparzeń, ran, blizn
 • rewitalizacja okolic intymnych
 • leczenie wypadania włosów, łysienia
 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, rąk, dekoltu
 • leczenie wiotkości skóry twarzy i ciała

EFEKTY

 • regeneracja i odżywienie skóry
 • widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry
 • poprawa kolorytu i struktury skóry
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry
 • redukcja zmarszczek
 • zmniejszenie wypadania włosów

Jest to idealny zabieg dla osób które chcą wdrożyć profilaktykę starzenia skóry, i chcą korzystać z jak najbardziej naturalnych zabiegów medycznych.

Po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Jeśli pojawi się niewielki siniak to jest łatwy w kamuflażu i samoistnie ustąpi w ciągu kilku dni.

Zabieg wykonuje się w seriach: 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodni/ 1 x rok

Zadzwoń 600 953 275

lub rezerwuj on-line: