PEELINGI MEDYCZNE ATI-AGING – DZIAŁANIE ODMŁADZAJĄCE

PEELINGI MEDYCZNE zróżnicowana grupa zabiegów o wielu kierunkach leczniczych. W zależności od typu peelingu, stężenia, mają działanie przeciwstarzeniowe, lecznicze na skórę tłustą, skórę z przebarwieniami.

FACELIFTING EASY PHEN LIGHT / LIPS&EYELID PEEL


Głębokie peelingi medyczne o działaniu mocno odmładzającym. ZOBACZ WIĘCEJ >>

 

EASY TCA / EASY TCA PAIN CONTROL

2 medyczne peelingi o podobnym zestawie wskazań leczniczych. EASY TCA Pain Control nowa formuła, podczas której jest do minimum zredukowane odczucia pieczenia podczas zabiegu. EASY TCA klasyczny pozostaje zarezerwowany do leczenia blizn potrądzikowych w połączeniu z dermabrazją.
Są to peelingi średniogłębokie, a odpowiednie protokoły wykonania zabiegów pozwalają na leczenie różnych problemów dermatologicznych i estetycznych.

WSKAZANIA

 

  • rozjaśnianie, odmładzanie
  • usuwanie przebarwień
  • leczenie trądziku zaskórnikowego
  • leczenie trądziku ropnego
  • leczenie trądziku grudkowego
  • zapobieganie nawrotom trądziku po leczeniu dermatologicznym
  • trądzik różowaty
  • rogowacenie posłoneczne
  • regulacja łojotoku
  • blizny potrądzikowe

 

blizny potrądzikowe
Easy TCA pozwala na znaczne odświeżenie i wyrónanie kolorytu skóry. PO zabiegu skóra ma zdezydowanie mniej widocznych zmarszczek i wygląda bardzo świeżo. Klasyczne blizny potrądzikowe. Easy TCA w monoterapii oraz w procesach leczniczych w połączeniu z innymi zabiegami medycznymi. Drobne, gąbczaste blizenki potrądzikowe – Easy TCA w monoterapii oraz w połączeniu z innymi zabiegami. Podobnie jak w przypadku klasycznych blizn potrądzikowych proces leczenia wymaga czasu, ale daje wspaniałe efekty teraputyczne. Przebarwienia posłoneczne, melasma, przebarwienia pozapalne – Easy TCA może być skuteczny rówież w monoterapii, ale zwykle wymaga wykonania serii zabiegów 2-4 zabiegów co 1-2 tygodnie.

PEEL MISSION

Peelingi medyczne i kosmoceutyki dedykowane poszczególnym problemom skórnym. Redukcja trądziku, przebarwień, blizn, odmładzanie, skóra sucha, problematyczna lub naczynkowa -to najczęściej spotykane problemy. Dobór 1,2 lub 3 składników zgodnie z wiedzą medyczną pozwala na skuteczne leczenie problemów skórnych.

RETIpeel

NOWOŚĆ! Intensywnie odmładzający zabieg na bazie czystego retinolu. w cenie zabiegu preparat do pielęgnacji domowej. Nie powoduje widocznego złuszczania – nie wyłącza z codzinnej aktywności. Zabieg obejmuje twarz szyję i dekolt. Pierwsza faza zabiegu przebiega w gabinecie i bazuje na 2 rodzajach retinolu i jego pochodnej. Drugi etap to dalsza pielęgnacja w domu preparatem który otrzymuje pacjent po zabiegu.

wskazania

zmarszczki

utrata jędrności

przebarwienia

ARCHITECTpeel

NOWOŚĆ! Unikalny zabieg oparty na kwasach huminowych, zaprojektowany dla skóry z rozszerzonymi porami. Równocześnie wygładza skórę i pobudza produkcję kolagenu. Składa się z 3 etapów – detoksykacji, nałożenia ekstraktów kwasów huminowych i maski z kwasami huminowymi, 3 rodzajami glinek oraz ekstraktami wygładzającymi i wyciszającymi.

wskazania

rozszerzone pory

skóra starzejąca się

nierówności skórne

ASIATICpeel

NOWOŚĆ! Z kwasem azjatykowym o działaniu odbudowującym naskórek i przywracający równowagę hydro-lipidową. Działa nawilżająco nie jako sam zabieg tylko poprzez odbudowę bariery skórnonaskórkowej i zabezpieczając przed przezskórną utratą wody.

wskazania

skóra sucha , odwodniona

utrata jędrności i drobne zmarszczki

 

KWAS PIROGRONOWY

JEDEN z najsilniej odmładzających kwasów pośród powierzchownych peelingów chemicznych. Silne działanie przeciwzmarszczkowe i uelastyczniające.

wskazania

działanie odmładzające


KWAS LAKTOBIONOWY 40% pH 1,9

Kwas o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym, uelastyczniającym. Nie powoduje reakcji fotoalergicznych i nie zwiększa wrażliwości na promieniowanie UV, dzięki czemu może być stosowany również latem. Ma działanie lecznicze zarówno w przypadku skóry atopowej jak i np. po oparzeniach posłonecznych.

wskazania

skóra sucha
zmarszczki
skóra wrażliwa i naczynkowa
skóra atopowa


KWAS AZELAINOWY

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Hamuje również rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis) oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Hamuje również wzrost i nadmierną aktywność melanocytów. Działanie odmładzające polega głównie na leczeniu przebarwień i wiąże się z hamującym wpływem kwasu azelainowego na syntezę DNA i oddychanie komórkowe melanocytów. Po zastosowaniu miejscowym lek przenika do wszystkich warstw skóry.

wskazania

terapia skóry problematycznej, trądzikowej

 

KWAS MIGDAŁOWY 40% pH 1,5

Delikatny kwas o działaniu antybakteryjnym, odkażającym, spłyca drobne zmarszczki, poprawia strukturę skóry, redukuje trądzik. Nie powoduje fotoalergii i nie zwiększa wrażliwości skóry na UV.
Peeling całoroczny, do systematycznej pielęgnacji skóry.

wskazania:

oczyszczanie
drobne zmarszczki
trądzik
melasma
uszkodzenia posłoneczne
wygładzenie skóry


KWAS GLIKOLOWY

W stężeniach do 15% kwas glikolowy – działanie nawilżające, niewidoczne złuszczanie,

W wyższym stężeniu oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) daje efekt powierzchniowego peelingu, wyraźniejsze złuszczanie, bardzo silne działanie Anti-aging i regeneracyjne.

Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego prowadzi do zwiększenia jej grubości o około 25% !

Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry.

wskazania:

oczyszczanie
zmarszczki
działanie Anti-aging
wygładzenie skóry


KWAS MLEKOWY

Ma bardzo silne działanie nawilżające i regenerujące. Świetnie stymuluje produkcję ceramidów – substancji tłuszczowych, które są naturalnym składnikiem skóry, chroniącym przed utratą wody i pomagającym w jej wchłanianiu. A to one chronią naszą skórę przed niekorzystnymi warunkami środowiska.

Reguluje odnowę skóry, wpływa na produkcję kolagenu, czyli działa przeciwzmarszczkowo.

Kwas mlekowy pomaga w likwidowaniu przebarwień, plam i niewielkich blizn potrądzikowych. Łagodzi podrażnienia, a także wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwdziałając stanom zapalnym skóry – zapobiega tworzeniu się wyprysków czy zaskórników.

wskazania:

oczyszczanie i nawilżanie
drobne zmarszczki
melasma
uszkodzenia posłoneczne
wygładzenie skór
element terapii skóry problematycznej z zaskórnikami


KWAS SALICYLOWY

Stosowany miejscowo w preparatach medycznych działających odkażająco, przeciwzapalnie, przeciwbólowo.
Jako peeling, już w niskich stężeniach, rozpuszczając się w tłuszczach, przenika przez warstwę sebum na skórze i wnika w głąb mieszków włosowo-łojowych. Tam rozpoczyna swoją działalność bakteriobójczą i łagodzącą, usuwając nadmiar tłuszczu i zanieczyszczeń.

Jako peeling o wyższych , medycznych stężeniach ma działanie zmniejszające wydzielanie sebum, przeciwbakteryjne ale również regenerujące oraz keratoplastyczne, to znaczy, że stymuluje odnowę naskórka. Udowodnione jest jego działanie redukujące widoczność blizn.
Mimo że jest lekiem w terapii skóry tłustej, nie jest przeciwwskazany dla skóry suchej.Nie spowoduje dodatkowego wysuszenia, tylko wyrównanie elastyczności naskórka.

wskazania:

leczenie skóry problematycznej
leczenie skóry tłustej
poprawa struktury skóry i jej wygładzenie
działanie na blizny potrądzikowe
oczyszczenie skóry
przyspieszenie odnowy skóry


KWAS PIROGRONOWY

Penetruje szybko i dociera, w czasie niecałej minuty do warstwy brodawkowatej, powodując delikatny rumień porównywalny do tego po peelingu kwasem glikolowym.
Luzuje połączenia między komórkami naskórka powodując następnie złuszczenie warstwy rogowej.
Działa rozjaśniająco.
Na poziomie mieszka włosowo-łojowego kwas pirogronowy ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie komedolityczne (przeciwzaskórnikowe).
Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skory łojotokowej i trądzikowej.
Na poziomie skóry właściwej stymuluje neosyntezę glikoprotein, kolagenu i włókien elastyny i jest działanie są intensywniejsze niż po peelingach glikolowych a porównywalne do tych po peelingu TCA.

wskazania:

łojotokowe zapalenie skóry,
usuwanie przekrwienia i zaczerwienienia,
przebarwienia,
trądzik,
skóra łojotokowa,
blizny i ślady bliznowate po urazach i zabiegach,
fotostarzenie,
rozstępy


[ZOBACZ PEELINGI W LECZENIU SKÓRY TRĄDZIKOWEJ>>]
[ZOBACZ PEELINGI W LECZENIU BLIZN POTRĄDZIKOWYCH I ROZSTĘPÓW>>]