Shake Your Head. Jesienna pielęgnacja włosów.

Początek roku szkolnego, coraz krótsze i chłodniejsze dni. Czy tego chcemy czy nie, zbliża się jesień. Wiatr, deszcz, zmienne temperatury, wilgoć – wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na wygląd naszych włosów.

Wiatr bezlitośnie psuje nasze bujne fryzury i plącze włosy. Okrycia głowy chronią je przed tym i choć są świetnym dodatkiem do jesiennych stylizacji i zawsze w modzie, to jednak sprawiają, że włosy elektryzują się.

 

Jest kilka sposobów jak temu zaradzić:

– Myjąc włosy wykonaj masaż, który poprawi ukrwienie skóry głowy. Doskonale działa on na cebulki i zapobiega wypadaniu włosów.

– Staraj się używać szamponów nawilżających, mających w składzie jak największą ilości składników naturalnych np. ziół czy minerałów.  Im mniej się będą pienić, tym lepiej.

– Puszeniu włosów zapobiega także właściwe ich suszenie. Nigdy nie susz włosów zbyt gorącym strumieniem powietrza, zdrowszy będzie ten chłodniejszy. Zaopatrz się też w suszarkę posiadającą funkcję jonizacji powietrza, która skutecznie przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.

– Do czesania wybieraj szczotki z naturalnego włosia lub grzebienie rogowe z szeroko rozstawionymi zębami. Nie poleca się czesania włosów plastikowymi szczotkami.

– Przed nałożeniem czapki możesz spryskać delikatnie lakierem włosy od nasady przechylając głowę w dół . Nie tapiruj włosów ! – to tylko pogorszy fryzurę przy zdjęciu nakrycia głowy. Pamiętaj unikaj ciasnych poliestrowych czapek wciskanych siłą na głowę. Wybieraj bawełniane, a najlepiej luźne kapelusze  🙂

–  Zamiast sięgać po tabletki poprawiające kondycje włosów Wystarczy pamiętać o prawidłowej diecie. Jesienią kupmy na straganie np. dynię. Uwaga!!! dynia jest nisko kaloryczna i  bogata w beta- karoten, potas, wapń, fosfor i witaminy z grupy B , no i nie zawiera w ogóle sodu. Wszystkie te witaminy, które wymieniłam bardzo dobrze wpływają na włosy co lepsze dynie można jeść na różne sposoby (zupa, pestki z dyni, sałatka itp)

Pozdrawiam 

Sylwia Węclewska

Stylista Shake Your Head

Dodaj komentarz