ZAGĘSZCZANIE I PRZEDŁUŻANIE RZĘS

przedłużanie rzęs katowice

Czarujące spojrzenie – to piękna oprawa oka.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to zabieg pozwalający na uzyskanie gęstych , pięknych rzęs i wyjątkowej oprawy oka.

Zabieg polega na klejeniu różnymi metodami delikatnych, ciemnych rzęs do własnych naturalnych rzęs.

Może być to metoda 1:1 – polega na klejeniu pojedynczej rzęsy do każdej pojedynczej rzęs powieki, lub metoda 3:1, 5:1 – gdzie do pojedynczej rzęsy klejona jest specjalna kilkuwłoskowa rzęsa – pozwala to na uzyskanie wyjątkowo mocnego zagęszczenia.

Rzęsy mają różną długość, dlatego można dowolnie zaprojektować układ rzęs.

PRZEDŁUŻANIE RZES KATOWICE

Jak się przygotować:

Niezmiernie ważne jest aby na 2 tyg przed zabiegiem nie wykonywać henny rzęs.

Przed zabiegiem należy ściągnąć soczewki kontaktowe – jeśli je nosisz – najlepiej w tym dniu wyjątkowo ubierz okulary, aby nie mieć problemu ze ściąganiem soczewek w gabinecie.

W dniu zabiegu nie używaj wodoodpornego tuszu do rzęs. To ważne, ponieważ trzeba go usuwać oleistym preparatem dwufazowym. Mimo że rzęsy są przemywane preparatem odtłuszczającym – może się zdarzyć, że nie uda się bezpośrednio po takim zmywaniu odtłuścić ich perfekcyjnie, co skutkuje odklejaniem pojedynczych rzęs .

Przedłużanie rzęs – zabieg:

Pierwszym etapem jest odtłuszczenie rzęs.

Na dolne rzęsy przyklejana jest podkładka lub delikatny papierowy plasterek. Jest to niezbędne aby klejone górne rzęsy nie przyklejały się do dolnych rzęs.

Zabieg trwa ok 45min do 1,5h podczas którego do każdej odpowiedniej rzęsy jest doklejana jedna rzęsa, rzęsa potrójna, lub 2-3 pojedyncze rzęsy.

Korekta, która jest wskazana po 2-3 tyg, polega na usunięciu niektórych rzęs, które są zbyt długie i słabiej się trzymają. pozostałe rzęsy są uzupełniane w taki sam sposób jak przy pierwszym zabiegu. Czasem konieczne jest usunięcie wszystkich poprzednich rzęs i założenie nowych.

Przedłużanie rzęs – pielęgnacja pozabiegowa

Po zabiegu nie należy używać dwufazowych płynów do demakijażu ani oliwek na okolicę rzęs – skutkiem będzie odklejenie rzęs.

Można stosować odżywki u podstawy rzęs, ostrożnie je aplikując.