Hydroksyapatyt wapnia
HYDROKSYAPATYT WAPNIA to wypełniacz o właściwościach mocno stymulujących.
Substancja ta występuje naturalnie w naszym organiźmie, dlatego odbieramy go jako naturalny.
Preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia w niektórych okolicach traktujemy jako wypełniacz, który dodatkowo stymuluje tworzenie własnej tkanki łącznej podpierającej zmarszczki i ubytki. Jest on wykorzystywany do niektórych zabiegów modelowania twarzy. Daje wyjątkowo naturalne i nieprzerysowane efekty. Nie chłonie wody, natomiast mocno stymuluje tkanki do regeneracji, dzieli czemu efekty utzrymują się znacznie dłużej.
WSKAZANIA
- wypełnianie zmarszczek
- nosowo-wargowych
- zmarszczek „marionetek”
- siateczki zmarszczek policzków
- podnoszenie policzków
- modelowanie kształtu nosa
- poprawa kształtu brod
- korygowanie owalu twarzy i linii żuchwy
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i karmienie piersią
- choroby nowotoworowe
- ciężkie choroby autoimmunologiczne
- okolica oczu i czoła
- usta
- zakażenia w okolicy poddawanej zabiegowi
- uogólnione zakażenia i stany zapalne
Jak wygląda zabieg?
Preparat można stosować w podobny sposób jak kwas hialuronowy, igłą lub kaniulą. Ilość i głębokość podania jest nieco różna od głębokości i ilości podawania kwasu hialuronowego. Zabieg można wykonywać w znieczuleniu kremem znieczulającym, ale nie zawsze jest to konieczne.
Preparat można podawać wg standardowej procedury uzyskując bardzo naturalne wyliftingowanie twarzy bez przerysowań, ale można wykorzystać do opracowania konkretnej okolicy np. linii żuchwy.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Jeśli chodzi o skład i odbiór preparatu przez organizm, to jest to preparat bardzo biokompatybilny, czyli ma wysoki profil bezpieczeństwa. Jest to jednak wypełniacz i podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego, w celu minimalizacji ryzyka niedokrwienia czy martwicy, zabiegowiec musi dobrze znać anatomię twarzy, układu poszczególnych warstw i naczyń, zwłaszcza tętniczych. Preparatu nie można rozpuścić, dlatego wymagana jest tu ostrożność i wprawa podczas zabiegu.
Czy można stosować go zamiennie z kwasem hialuronowym?
Tak, w niektórych przypadkach można go stosować zamiennie z kwasem hialuronowym, ale nie we wszystkich okolicach. W ogólnym opracowaniu twarzy jednym preparatem hydroksyapatytu można uzyskać nieco bardziej naturalny, a równocześnie wyraźny efekt, ale są okolice w których kwas hialuronowy jest lepszym wyborem.
Hydroksyapatytu nie powinno się stosować w zbyt płytkich warstwach tkanek, w okolicy pod oczami ani nie wolno nim powiększać ust.
Jak długo utrzymują się efekty?
Preparat zanika po około 1,5 roku, ale dzięki działaniu stymulacyjnemu, efekty estetyczne mogą utrzymywać się dużo dłużej.
Recepcja:
600 953 275
Zabieg wykonywany przez:
Lekarz medycyny estetycznej