Asiatic peel

To wieloetapowy i wieloskładnikowy zabieg przeznaczony do regeneracji skóry suchej i odwodnionej. 

Kluczowym składnikiem linii jest kwas azjatykowy, pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej oraz kompilacja licznych składników o głębokiej sile nawilżającej i odżywczej, m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, NMF, inhibitor ceramidazy.

Dzięki współdziałaniu substancji o działaniu peelingującymi i odbudowującymi barierę skórno naskórkową działają na wielu poziomach naszej skóry i naskórka.

KROK 1

W pierwszym etapie stosuje się substancje o działaniu peelingu leczniczego opartego właśnie na kwasie azjatykowym i keratynazie (enzym proteolityczny). Zaczynamy oddziałania złuszczającego i nawilżającego. Kwas azjatykowy działa ponadto mocno wygładzająco i rozświetlająco. 

KROK 2

W drugim etapie aplikowane jest aktywne serum , które również zawiera kwas azjatykowy w innym stężeniu , które ma ograniczyće TEWL,

TEWL – to medyczna nazwa przeznaskóowej utraty wody. Normalna skóra ma zrównoważoną przednaskórkową utratę wody. Skóra uszkodzona przez czynniki środowiskowe, starzejąca się, skóra z problemami atopowymi ma nadmiernie zwiększone TEWL co prowadzi do odwadniania skóry i jej coraz gorszej kondycji. 

Tym samym serum działana zwiększenie nawodnienia głębszych warstw naskórka i skóry. 

Serum zawiera także inhibitor cer amidazy – enzymu który w sposób naturalny niszczy ceramidy zawarte w skórze. 

Ceramidy to substancje które „cementują” przestrzeń między komórkami naskórka, zapewniając jego zwartą budowę i prawidłową ochronę skóry. Nadmierne niszczenie ceramidów prowadzi do uszkodzenia naskórka i skóry. Dzięki serum zahamowane jest niszczenie ceramidów i tym samym poprawia się kondycja naskórka. 

KROK 3

W trzecim etapie nakładana jest specjalistyczna maska. 

Jest to mięciutka maska z wiskozy zawierająca ponownie kwas azjatykowy, ale także naturalny czynnik nawilżający oraz ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Maska wspomaga regenerację bariery naskórka, wygładza zmarszczki wynikające z odwodnienia, zwiększa elastyczność skóry.

WSKAZANIA

Kuracja przywraca hydro-równowagę skóry i naskórka. Jej działanie nawilżające przebiega poprzez usuwanie przyczyn zaburzeń nawilżenia. Wpływa na odbudowę integralności naskórka i zwiększenie produkcji substancji niezbędnych dla jego prawidłowego funkcjonowania i utrzymywania poziomu nawilżenia skóry. 

SERIA

4 zabiegi co 2 tyg

  Recepcja:

  600 953 275

  Zabieg wykonywany przez:

  Zabieg wykonywany przez:

  Kosmetolog

  Adres

  40-231, Katowice
  Bohaterów Monte Casino 1

  Kontakt

  600 953 275
  rejestracja@med-beauty.pl

  Godziny otwarcia

  Pon-pt: 9:00 – 20:00
  Sob-Nd: Szkolenia

  Obserwuj nas