Elektroliza włosków

Elektroliza, jako jeden z nielicznych zabiegów epilacji, który pozwala na usunięcie włosów niezależnie od ich barwy. W zabiegu wykorzystuje się odpowiednie natężenie prądu, a metoda została zatwierdzona przez Amerykański Instytut Zdrowia (FDA). Istnieją alternatywne metody depilacji takie jak – depilacja laserowa oraz foto depilacja IPL. Jednak oba te zabiegi działają tylko na włosy z zawartą melaniną, nie dając efektów na włosach jasnych i siwych, które nie mają tego barwnika.

WSKAZANIA

 • hirsutyzm
 • niechciane owłosienie dowolnej barwy 

PRZECIWWSKAZANIA

 • podatność na tworzenie się kelidów
 • podatność na utrzymywanie się mikroblizenek po mikrooparzeniach
 • meszek
 • zakażenia skóry w obrębie okolicy zabiegowej
 • ciążą i karmienie piersią
 • rozrusznik serca
 • metalowe implanty starego typu

  FAQ
  Jak wygląda zabieg?

  Elektroliza trwa około od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, w którym przeprowadza się zabieg. Warto również dodać, że zwykle nie wymaga znieczulenia, ale na życzenie jest stosowanie. Po jego wykonaniu można od razu opuścić klinikę. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które wykorzystuje przepływ prądu o wysokiej częstotliwości.

  Osoba wykonująca zabieg wprowadza cienką elektrodę o wyglądzie igiełki do mieszka każdego pojedynczego włoska. Następnie przez igiełkę przez ułamek sekundy przepływa impuls w wyniku którego zniszczony jest korzeń włoska i włos usuwany jest na stałe.

  Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

  Zabieg poprzedza wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który w niektórych przypadkach zaleci wykonanie niezbędnych badań w celu oceny stanu zdrowia. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, warunkiem koniecznym jest zapuszczenie włosów do długości minimum 0,3 cm. Przed wykonaniem elektrolizy należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Nie należy również przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. W przypadku tendencji do tworzenia się przebarwień pozapalnych można podczas leczenia stosować preparaty hamujące tyrozynazę, np Bleaching Blending Cream.

  Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

  Pierwsze efekty elektrolizy są zauważalne po około 3 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu. Juz w tym momencie odrastające włoski są przerzedzone. 

  Efekty są uzależnione od fazy, w której znajdował się włos podczas zabiegu. Jeśli do zniszczenia korzenia mieszka włosowego doszło w fazie jego aktywnego wzrostu (anagen), włos nie powinien już w ogóle wyrosnąć.

  Jak wyglada skóra pacjenta po zabiegu?

  Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się lekki obrzęk oraz zaczerwienienie, które powinno zniknąć w ciągu kilku godzin. W miejscach, w których dokonywane było nakłucie mogą wystąpić niewielkie strupki. W czasie gojenia tych miejsc należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV 50. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu elektrolizy, warto stosować kremy o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie. U osób szczególnie predysponowanych mogą pozostawać mikroskopijne blizenki w miejscu gdzie był usuwany szczególnie oporny włos. Można wspierać ich zanikanie stosując te same preparaty jak przy normalnych bliznach.

  Recepcja:

  600 953 275

  Zabieg wykonywany przez:

  Zabieg wykonywany przez:

  Lekarz medycyny estetycznej / kosmetolog

  Adres

  40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

  Kontakt

  600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

  Godziny otwarcia

  Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

  Obserwuj nas