Fotoodmładzanie

Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym i nieodwracalnym. Co więcej, dotyczy każdego bez wyjątku. Niestety promieniowanie UV dodatkowo przyspiesza starzenie skóry powodując jej wiotczenie , powstawanie przebarwień i zmian typu rogowacenia dosłonecznego. jest to tzw foto starzenie.

Fotoodmładzanie to jedna z najmniejinkazyjnych i najbezpieczniejszych metod odmładzania skóry z fotostarzeniem.

Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom, które pragną spowolnić proces starzenia się skóry, jak i wszystkim, którzy borykają się ze zmianami naczyniowymi, trądzikiem różowatym, rozszerzonymi porami, rumieniem, a także przebarwieniami posłonecznymi.

Metoda ta może być z powodzeniem stosowana również u osób młodych, których skóra ma tendencję do nadmiernego wydzielania sebum, bądź na której pojawiły się pierwsze oznaki posłoneczenego starzenia się skóry.

Zabieg polega na naświetlaniu światłem o zróżnicowanej długości fali (w przeciwieństwie do lasera, kto®y ma jedną określoną długość fali) Wiązka światła jest pochłaniane przez skórę, pobudzając ją do przebudowy. Wnikając w głąb, jest pochłaniane przez hemoglobinę lub melaninę. w ten sposób rozjaśnia i wykonuje koloryt skóry, a równocześnie działa na nią pobudzając do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. To taki wszechstronnie działający zabieg przeciwstarzeniowy. 

WSKAZANIA

 • fotostarzenie: drobne przebarwienia, nierówny koloryt, poszerzone naczynka, plamki i przebarwienia, zaburzenia jędrności skóry
 • poszerzone pory
 • nadmierne wydzielanie sebum

PRZECIWWSKAZANIA

 • opalona skóra
 • nadwrażliwość na światło
 • epilepsja
 • ciążą i karmienie piersią
 • zakażenia w obrębie okolicy zabiegowej 

Zabiegi wykonuje się w serii 3-5 zabiegów co 3 tyg. 

  Jak wygląda zabieg?

  Fotoodmładzanie jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym. Zależnie od obszaru ciała, trwa on zwykle 5-30 minut. W trakcie naświetlania odczuwa się delikatne ciepło, niekiedy bardzo krótkotrwałe pieczenie skóry.

  Przed i po zabiegu zabiegu przeciwwskazane jest opalanie się, a po zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz należy dużego wysiłku fizycznego. 

  W celu osiągnięcia widocznych efektów należy wykonać serię 3-5 zabiegów, które w widoczny sposób zmniejszą bruzdy i spłycą zmarszczki mimiczne, a także poprawią owal twarzy, koloryt i sprężystość skóry. Zabieg należy powtarzać co 3-5 tygodni.

  Czy zabieg usuwa wszystkie przebarwienia?

  Fotoodmładzanie jest wszechstronnym zabiegiem ale niewystarczającym do usunięcia wszystkich przebarwień. Do usuwania przebarwień stosuje się nieco inne parametry IPL, a są również przebarwienia oporne na wiele metod leczenia. Usuwanie przebarwień bywa trudnym leczeniem z uwagi na towarzyszącą nadczynność samych komórek produkujących barwnik i wymagają często kompleksowego podejścia. 

   Czy fotoodmładzanie usuwa wszystkie poszerzone naczynka?

   Fotoodmładzanie jest wszechstronnym zabiegiem, ale do usuwania samych poszerzonych naczynek stosuje się inne ustawienia urządzenia. IPL wówczas nadaje się do usuwania głównie zmian rumieniowych. Szersze pojedyncze naczynka lepiej redukować specjalnym laserem naczyniowym lub jeszcze skuteczniej – elektrokoagulacją. 

   Czy zabieg wyłącza z codziennej aktywności?

   Nie – po zabiegu skóra najczęściej od razu jest gładsza i rozjaśniona. Można go więc wykonywać niezależnie od zobowiązań towarzysko-zawodowych.

   Recepcja:

   600 953 275

   Zabieg wykonywany przez:

   Zabieg wykonywany przez:

   Kosmetolog

   Adres

   40-231, Katowice
   Bohaterów Monte Casino 1

   Kontakt

   600 953 275
   rejestracja@med-beauty.pl

   Godziny otwarcia

   Pon-pt: 9:00 – 20:00
   Sob-Nd: Szkolenia

   Obserwuj nas