Makijaż permanentny

Makijaż  permanentny  to  zabieg zaliczany zarówno do kosmetyki jak i kosmetologii. Polega na trwałym podkreśleniu makijażu brwi, oczu i ust.

Makijaż permanentny okolicy oczu

Zabieg polega na wykonaniu kreski na powiekach. Może być to delikatny wzór sprawiający wrażenie zagęszczenia naturalnych rzęs, klasyczna kreska na powiekach lub kreska ozdobna , której kształt i rysunek jest dokładnie uzgodniony z klientką.

Zagęszczenie

To bardzo precyzyjne wprowadzenie pigmentu w górnej linii rzęs, tak aby utworzyć wrażenie gęstszych rzęs. nie tworzy charakterystycznej kreski nad rzęsami.

Kreska klasyczna

Kreska jest cieszą lub nieco grubszą linią imitującą makijaż eyelinerem. Grubość i długość jest ustalana indywidualnie.

Kreska ozdobna

To wyraźną, często szeroka kreska nad rzęsami o wyrazistym często mocnym i długim zakończeniu. Kształt, grubość i długość jest bardzo dokładnie ustalana i prezentowana przed zabiegiem. 

Makijaż permanentny brwi

Istnieją trzy 4 typy makijażu brwi:

Klasyczny

Znane od lat pełne wymalowanie brwi jednym kolorem.

OMBERE / POWDER BROW

Cieniowanie rysunku brwi , od delikatnego do mocniejszego wykonywane tak by był odpowiednikiem pięknego, delikatnego lub wyrazistego ale nieprzerysowanego rysunku brwi. 

Jest to jedna z najpopularniejszych technik pigmentacji brwi na świecie. Po wygojeniu brwi wyglądają naturalnie, delikatnie i tworzą piękną oprawę  dla Twojej twarzy.

Aby rysunek był naturalny musi być dobrany prawidłowy kształt. Tak aby twarz wyglądała świeżo , aby nie dawały wrażenia ciężkiego spojrzenia i opadających powiek. Również kolor musi być dobrany do Twojego typu urody, nie odcinać się od koloru włos, ale tez idealnie współgrać z barwą twoich tęczówek. 

MIKROBLADING

Makijaż wykonany specjalną techniką „włosek po włosku” imitujący naturalne brwi.

Jest to rodzaj makijażu, który rysuje się specjalną techniką odwzorowującą naturalne włoski bez dodatkowego cieniowanego pigmentu imitującego makijaż brwi. Odwzorowanie naturalnych włosków wymaga już pewnego talentu artystycznego, gdyż nie są to zwyczajne kreseczki ułożone w „drabinkę” . Naturalne włoski leżą bowiem w różnym ułożeniu, mają różną długość i indywidualny „łuk”. 

Nadaje się dla osób które mają braki włosków, nie mają włosków w ogóle albo maja rzadkie brwi i pragną je zagęścić. 

Nadaje się również dla Panów, którzy zwykle nie mogą mieć makijażu brwi. 

Makijaż hybrydowy

Makijaż brwi który łączy mikroblading z makijażem ombre.

Makijaż permanentny ust

Makijaż jest dobierany do kolorytu skóry klientki oraz jej preferencji kolorystycznych. Również kształt jest dokładnie przygotowywany i uzgadniany przed wykonaniem zabiegu. 

Chcesz uzyskać kolor ulubionej szminki, która jest trwała i nie zmywa się podczas jedzenia, picia czy po prostu podczas wakacji? Albo masz nieładne braki w pigmencie ust po licznych opryszczkach? A może Twoje usta są niesymetryczne ? ALbo po prostu Makijaż może imitować Twoją ulubioną szminkę, albo tylko delikatnie podkreślać usta i wyrównywać kontur co tylko doda Co świeżości i blasku.

Czy makijaż permanentny jest na zawsze?

Starsze metody powodowały bardzo głębokie podawanie barwnika i był to bardziej tatuaż niż makijaż permanentny. Taki makijaż potrafił zostać nawet na zawsze. Obecne techniki są bezpieczniejsze zarówno dla skóry, jak i dla trwałości. Dzięki temu mariaż nie zmienia nadmiernie swej barwy i schodzi po około 2 latach. Nie znika jednak zupełnie i czasem konieczne jest jego odświeżenie lub usunięcie i odnowienie.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Efekt utrzymuje się od 12 miesięcy do 5 lat. Zależy to nie tylko od techniki zabiegowej, a również od:

  • wieku – u młodych kobiet makijaż utrzymuje się krócej, ponieważ naskórek złuszcza się i odnawia szybciej niż u kobiet dojrzałych;
  • rodzaju cery – w skórze suchej pigment utrzymuje się dłużej ze względu na wolniejszą i mniej intensywną regenerację naskórka niż w skórze tłustej, ale może się zdarzyć że suchość skóry wynika z jej choroby atopowej – wówczas może zanikać zdecydowanie szybciej.
  • sposobów pielęgnacji skóry;
  • ekspozycji na promienie słoneczne – im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż się rozjaśnia;
  • zabiegów złuszczających (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) – powodują złuszczanie naskórka, rozjaśniając tym samym makijaż;
  • przyjmowanych leków.
Jak usuwa się makijaż permanentny?

Makijaż można usuwać laserem (z wyjątkiem ust) lub removerem.

Jak długo goi się makijaż permanentny?

Całkowity proces gojenia trwa około dwóch tygodni. Nie wolno makijażu w tym czasie pocierać, zmywać czy skubać. Może to spowodować w najlepszym wypadku ubytki pigmentu a w najgorszym nawet poważne infekcje.

Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?
  • poważne choroby skóry takie jak łuszczyca, twardzina, toczeń
  • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • nowotwory ,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • przyjmowanie żelaza lub sterydów
  • opryszczka
  • ciąża i karmienie piersią
  • świeża opalenizna
  • stan po zabiegu z zastosowaniem botoksu na czoło czy kwasu hialuronowego w obrębie łuków brwiowych – brwi,
  • kilka dni po implantacji kwasu hialuronowego w usta – usta
  • stany zapalne spojówek – oczy
  • sztuczne rzęsy – oczy
  • wcześniejsze alergie na pigmenty
  • ogólne infekcje
Dlaczego u niektórych osób pigment nie potrafi się przyjąć?

Niektóre skóry usuwają pigment bardzo szybko, albo w ogóle usuwają go natychmiast w procesie gojenia. Zdarza się również, że przyjmują tylko część pigmentu – np. tylko jasne odcienie eliminując ciemniejsze. Może się to wiązać z indywidualnymi cechami i właściwościami skóry.

Czy kolor zaraz po zabiegu jest ostateczny?

Nie, kolor widoczny zaraz po zabiegu będzie dużo ciemniejszy i intensywniejszy niż po zagojeniu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Dobre przygotowanie jest ważne dla uzyskania idealnego efektu. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Jeśli skóra jest sucha – minimum tydzień przed zabiegiem powinnaś zacząć intensywnie ją nawilżać. Warto również minimum tydzień przed zabiegiem wykonać delikatny peeling enzymatyczny. Przeciwwskazane są jednak intensywne peelingi chemiczne i podrażniające skórę. Takie zabiegi możesz wykonać najpóźniej 3 tygodnie przed zabiegiem. Unikaj też kosmetyków z AHA iBHA, retinolem czy witaminą C.

2-3 tygodnie przed pigmentacją nie opalaj się na słońcu ani w solarium, unikaj kosmetyków z kwasami AHA, BHA, retinolem czy witaminą C w dużych dawkach.

24 godziny przed zabiegiem nie pij alkoholu ani napojów z kofeiną (kawa, energetyki, mocna herbata). Te substancje rozrzedzają krew, utrudniając tym samym prawidłową pigmentację. Jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, przed zabiegiem skonsultuj ze swoim lekarzem możliwość ich odstawienia.

Jeśli cierpisz na nawracającą opryszczkę, przed makijażem permanentnym ust należy rozpocząć terapię antywirusową :

ACYKLOVIR 400mg 3 x dziennie już dzień przed zabiegiem , w dniu zabiegu i 3 dni po zabiegu.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Kosmetolog

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas