Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycznym, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. 

Polega na podawaniu za pomocą igły i strzykawki małych dawek leków, stymulatorów lub innych substancji aktywnych bezpośrednio w różne warstwy skóry. W zależności od potrzeb i składu preparatu podaje się go w warstwy naskórka, warstwę brodawkowatą skórę, skórę właściwą lub podskórnie.

W medycynie preparaty podaje się w różnych celach: przeciwbólowo, nawilżająco czy stymulująco . Regeneracja może dotyczyć zarówno trudno gojących się ran, odleżyn cz , tak jak w medycynie estetycznej , starzejącej się skóry. 

WSKAZANIA

 • nawilżenie skóry i naskórka
 • stymulacja podziałów komórkowych w naskórku – poprawa jego integralności i działania obronnego
 • stymulacja podziałów komórkowych w skórze właściwej, produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa gęstości i jędrności skóry
 • działanie przeciwcellulitowe
 • hamowanie wypadania włosów i zwiększenie ich porostu i gęstości – leczenie łysienia
 • lipoliza – redukcja tkanki tłuszczowej
 • rozjaśnianie przebarwień skóry
 • prewencja starzenia skóry
 • zmniejszenie obrzęków pod oczami
 • rozjaśnianie cieni pod oczami

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne i zakażenia w miejscu zabiegu
 • ogólny stan zapalny organizmu
 • nadwrażliwość na składniki preparatów

PRZYKŁADOWE PREPARATY:

MEZOTERAPIA PEPTYDAMI BIOMIMETYCZNYMI -NP. DERMAHEAL

Biomimetyczny koktajl zawierający witaminy, kwas hialuronowy, antyoksydanty, kwasy nukleinowe i wyjątkowe  peptydy biomimetyczne – syntetyczne czynniki wzrostu, które są w stanie naśladować nasze naturalne czynniki wzrostu odpowiedzialne za inicjacje regeneracji.  Odżywianie i nawilżanie skóry. Terapia wymaga min 3-5  zabiegów w odstępach 2-4 tyg.

WSKAZANIA

 • stymulacja kolagenu
 • nawilżenie skóry
 • napięcie i jędrność

KOKTAJL PRZECIWOBRZĘKOWY, ROZJAŚNIAJĄCY CIENIE POD OCZAMI – NP. LIGHT EYES
Koktajl zawiera liczne witaminy, wyciąg z ruszczyka, antyoksydanty i inne substancje aktywne które poprawiają mikrokrążenie w okolicy oka , a równocześnie działa rozjaśniająca na cienie pod oczami. 

Terapia wymaga 3-5  zabiegów w odstępach 2-3 tyg.

WSKAZANIA

 • cienie i obrzęki pod oczami
 • wiotkość skóry pod oczami

MEZOTERAPIA PEPTYDOWA I KOKTAJLE W LECZENIU ŁYSIENIA- NP. DERMAHEAL HR, PLURIAL HAIR, DR. CYJ, 

Mezoterapię wykorzystujemy również w leczeniu łysienia. Odpowiednio dobrane substancje aktywne stosuje się w hamowaniu wypadania włosów i zwiększenia ich porostu. Zabiegi te są wsparciem w terapii łysienia o wielu przyczynach – androgenowym, w przebiegu Hashimoto czy zespole pocovidowym. 

WSKAZANIA

 • wypadanie włosów telogenowe
 • wypadanie włosów androgenowe
 • wypadanie włosów stresowe
 • wypadanie włosów po przedłużaniu włosów
 • wypadanie włosów w przebiegu zaburzeń hormonalnych

NIEUSIECIOWANY I STABILIZOWANY KWAS HIALURONOWY NP. RRS LONG LASTING, RESTYLANE VITAL, STYLAGE HYDRO I HYDRO MAX

Badania naukowe dowodzą, że stosowanie odpowiednio dobranych kwasów hialuronowych działa na regenerację kolagenu i zagęszczenie struktury skóry. Ich plusem jest silne nawilżenie skóry właściwej, co powoduje, że dają szybko zauważony efekt dla pacjenta. 

WSKAZANIA

 • skóra odwodniona
 • skóra osłabiona po trudnych warunkach atmosferycznych
 • wiotka skóra

TROPOKOLAGEN

Preparat nie tylko uzupełnia niedobory kolagenu w skórze poprzez działanie na receptory na fibroblastach i stymulację do produkcji własnego kolagenu. 

Z wiekiem spada produkcja kolagenu w skórze, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Jego uzupełnianie to ważny element działania przeciwstarzeni owego i prewencyjnego. 

Tropokolagen ma jednak dużo bardziej złożone działanie w zależności od zastosowanego preparatu. 

POLINUKLEOTYDY – dla prawidłowej odbudowy DNA i RNA w komórkach skóry. NP. NUCLEOFIL, PLURIAL

Koncentrat nukteotydów niezbędnych do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry,  działaniu antyoksydacyjnemu oraz intensywnym nawilżeniu głębokich warstw skóry. 

Wprowadzenie nukleotydów rozpoczyna proces biostymulacji, zagęszczania i ujędrniania. 

Poprawia się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu. Preparat idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. 

TERAPIA AMINOKWASOWA NP. SUNE KOS

STYMULATOR AMINOKWASOWY to stymulujący odbudowę skóry i tkanki podskórnej preparat dostarczający kolejny niezbędny budulec – aminokwasy. 

Ważne jest jednak to, że zawiera najważniejsze dla odbudowy skóry aminokwasy, z których zbudowany jest kolagen.

FAQ
Czy mezoterapia igłowa to jeden zabieg?

Nie. Mezoterapia to nazwa techniki zabiegowej czyli dostarczania substancji aktywnych igiełką punkt po punkcie. W zależności od zastosowanego preparatu działamy na inne receptory, ale cel zawsze jest ten sam – odbudowa gęstości skóry i tkanek podskórnych.

Jaki wybrać zabieg?

W przypadku mezoterapii, to nie do pacjenta należy wybór odpowiedniego preparatu. To jaki zabieg wybieramy zależy od:

 1. celu zabiegu – mezoterapia ogólnie służy do odbudowy prawidłowego stanu skóry (z wyjątkiem zabiegów przeznaczonych do lipolizy, leczenia łysienia, rozstępów i blizn) i nie będzie miała wyraźnego wpływu np. na głębokie zmarszczki czy ubytki wolumetryczne,
 2. stanu i typu skóry,
 3. wskazań i przeciwwskazań do zabiegu,
 4. efektu który chcemy uzyskać jako pierwszy.
Czy mezoterapia igłowa jest lepsza od mezoterapii mikroigłowej lub bezigłowej?

Termin mezoterapia bezigłowa, jest stosowany potocznie dla zabiegów kosmetologicznych, które wykorzystują urządzenia zwiększające bezigłowe wchłanianie substancji czynnych z preparatów stosowanych powierzchniowo. Urządzenia te (fale rasowe, ultradźwięki, elektroporacja) pozwalają na znaczne zwiększenie korzyści z zabiegów kosmetologicznych ale nie mogą się równać z bezpośrednim podaniem preparatu czynnego śródskórnie.

Mezoterapia mikroigłowa jest natomiast zabiegiem , który nie powinien być porównywany do mezoterapii bezigłowej ponieważ jej celem nie jest dostarczenie jak największej ilości substancji aktywnych śródskórnie tylko intensywna stymulacja poprzez mikrouszkodzenia.

To właśnie mikrouszkodzenia prowokujące mikrokrwawienia powodują uwolnienie czynników wzrostu płytkowych a wprowadzana substancja czynna jest wzmocnieniem działania podstawowego. Często stosuje się wówczas takie substancje jak w mezoterapii igłowej, ale czasem preparaty przeznaczone do wprowadzania tylko przy mezoterapii mikroigłowej. Takie preparaty są sterylne, mają znakomite działanie, ale nie wolno ich wprowadzać mezoterapią igłową. Wprowadzone igłą do skóry mogą działać nieprawidłowo i powodować powikłania, ponieważ ich struktura nie jest do tego przeznaczona.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas