Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg podczas którego wykonuje się setki mikronakłuć przy użyciu odpowiedniego urządzenia. W niektórych gabinetach stosuje się rollery, w innych dermapeny lub hydrapeny. 

Celem jest wykonanie wielu mikrouszkodzeń. Skóra w odpowiedzi na mikrouszkodzenia mobilizuje intensywną regenerację i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.

Mezoterapię mikroigłową możemy podzielić na płytką i głęboką (kiedyś na kosmetyczną i medyczną).

Płytka (kiedyś wykonywana przede wszystkim jako zabieg kosmetyczny) ma nieco mniejsze działanie stymulacyjne w odpowiedzi na mikrouszkodzenia, ponieważ nie powodując mikrokrwawienia nie dochodzi do uwalniania czynników płytkowych. Obecnie jednak jest coraz częściej stosowana do zabiegów ściśle przeznaczonych do wykorzystania tej drogi podania. Np. połączenie powierzchownych peelingów, mezoterapii mikroigłowej i substancji rozjaśniających, albo jako wzmocnienie przednaskórkowego działania EGZOSOMÓW.

Klasyczna mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem mikrokrwawienia jest również uzupełniana wprowadzeniem substancji czynnych. Rodzaj substancji czynnej zależy od potrzeb skóry pacjenta.

SILISORG – preparat oparty na krzemie organicznym – podnosi ilość enzymu produkującego kwas hialuronowy aż 26-krotnie. Enzym ten – hyalu ron syntezę HAS2, jest odpowiedzialny za syzntezę kwasu hialuronowego, a zatem znacząco wpływa na kondycję i zdrowie skóry. 

WSKAZANIA

  • skóra wymagająca nawilżenia i jędrności
  • pierwsze zmarszczki
  • profilaktyka przeciwstarzeniowe u młodszych pacjentek

RRS RELAX – to produkt o działaniu przeciwstarzeniowym – wygładza, napina skórę i niweluje zmarszczki. Dzięki zawartości wysokiego stężenia kwasu hialuronowego (1mg/ml) oraz oligopeptydów, bez względu na wiek zapewnia nawilżenie skóry i przywraca jej sprężystość. OLIGOPEPTYDY to substancje o działaniu botoks-like.

WSKAZANIA:

  • silne działanie Anti-Aging
  • silne wygładzenie – efekt liftingu
  • spłycenie zmarszczek
  • nawilżenie

TROPOKOLAGEN – uzupełnia niedobory kolagenu. Może być stosowany zarówno w zabiegach mezoterapii igłowej, jak i być uzupełnieniem mezoterapii mikroigłowej o działaniu silnie odmładzającym i zagęszczającym skórę. 

WSKAZANIA:

  • silne działanie Anti-Aging
  • działanie regeneracyjne
  • działanie przeciwzapalno-przeciwbólowe
  • poprawa gojenia po zabiegach inwazyjnych

FAQ
Na czym polega zabieg?

Polega na wykonaniu licznych mikronakłuć specjalną końcówką zaopatrzoną w liczne igiełki. W zależności od zabiegu może się pojawić niewielkie krwawienie, mikrokrwawienie lub może nie być żadnego krwawienia. Substancje czynne wykorzystywane w zabiegu zależą od dodatkowego celu zabiegowego – zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny, działanie rozjaśniające przebarwienia, złuszczanie nieprawidłowych warstw naskórka itp.

Czy mezoterapia mikroigłowa jest lepsza od mezoterapii bezigłowej?

Termin mezoterapia bezigłowa, jest stosowany potocznie dla zabiegów kosmetologicznych, które wykorzystują urządzenia zwiększające bezigłowe wchłanianie substancji czynnych z preparatów stosowanych powierzchniowo. Urządzenia te (fale rasowe, ultradźwięki, elektroporacja) pozwalają na znaczne zwiększenie korzyści z zabiegów kosmetologicznych ale nie mogą się równać z bezpośrednim podaniem preparatu czynnego śródskórnie.

Mezoterapia mikroigłowa jest natomiast zabiegiem , który nie powinien być porównywany do mezoterapii bezigłowej ponieważ jej celem nie jest dostarczenie jak największej ilości substancji aktywnych śródskórnie tylko intensywna stymulacja poprzez mikrouszkodzenia.

To właśnie mikrouszkodzenia prowokujące mikrokrwawienia powodują uwolnienie czynników wzrostu płytkowych a wprowadzana substancja czynna jest wzmocnieniem działania podstawowego. Często stosuje się wówczas takie substancje jak w mezoterapii igłowej, ale czasem preparaty przeznaczone do wprowadzania tylko przy mezoterapii mikroigłowej. Takie preparaty są sterylne, mają znakomite działanie, ale nie wolno ich wprowadzać mezoterapią igłową. Wprowadzone igłą do skóry mogą działać nieprawidłowo i powodować powikłania, ponieważ ich struktura nie jest do tego przeznaczona.

Czy długość igieł ma znaczenie?

Tak. Igły 0,23 mm nie będą wywoływały mikrokrwawień, służą do wprowadzenia przez trudnoprzepuszczalną barierę skórno-naskórkową ważnych dla zabiegu substancji aktywnych. Igły powyżej 0.5 mm mogą już w niektórych miejscach powodować mikrokrwawienia. Celem jest połączenie działania uwolnionych z płytek czynników wzrostu z działaniem substancji aktywnych. Igły powyżej 1,5 mm (do 3mm) stosowane są do regeneracji sięgającej głębokich warstw skóry. Np. w przypadku blizn potrądzikowych czy rozstępów działanie igłami krótszymi niż 1,5mm, bez wywołania krwawienia będzie leczeniem całkowicie nieskutecznym.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej / kosmetolog

Adres

40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas