Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to klasyczny zabieg kosmetyczny wykorzystywany do mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Jest zabiegiem prostym i bezbolesnym, a jej podstawową funkcją jest przygotowanie skóry do lepszego wchłaniania substancji aktywnych stosowanych w drugim etapie zabiegu.

Jaki rodzaj pielęgnacji zostanie zastosowany po wstępnej mikrodermabrazji zależy już od potrzeb skóry danego pacjenta. 

Może być wykorzystana zarówno do delikatnej klasycznej pielęgnacji kosmetycznej jak i wprowadzania medycznych substancji aktywnych. 

Pojedynczy zabieg pozwala na lepsze wykorzystanie pielęgnacji zastosowanej w drugim etapie, ale nie ma trwałego działania na naskórek. Wręcz przeciwnie, pojedyncze wykonanie mikrodermabrazji powoduje tylko nierównomierne złuszczenie warstwy rogowej.

Aby w pełni wykorzystać możliwości zabiegów łączących mikrodermabrazja i odpowiednią pielęgnację konieczne jest wykonanie serii zabiegów .

Wskazane jest wykonanie 3-6 zabiegów co około 2-3 tygodni. Wówczas możemy spodziewać się faktycznego wyrównania struktury naskórka i poprawy kondycji skóry i naskórka. 

Wskazania

 • Skóra szara, zmęczona z pogrubiałą warstwą rogową
 • Skóra wymagająca zwiększonego nawilżenia 
 • skóra problematyczna

Przeciwwskazania

 • skóra naczynkowa
 • trądzik aktywny
 • trądzik różowaty
 • podrażnienia i stany zapalne 

Etapy zabiegu

 1. Dokładny demakijaż skóry.
 2. Wykonanie złuszczania za pomocą mikrodermabrazji.
 3. Oczyszczanie odpowiednimi kwasami lub nałożenie ampułki o działaniu nawilżającym, odmładzającym, stymulującym lub regulującym funkcje skóry i naskórka.
 4. Nałożenie maski lub kremu kończącego zabieg.

EFEKTY

 • Złuszczenie martwego naskórka
 • Efekt natychmiastowego wygładzenia skóry
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Przywrócenie zdrowego kolorytu szarej i zmęczonej skórze

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą złuszczania naskórka. Zabieg wykonuje się urządzeniem ze specjalną końcówką pokrytą diamentowymi drobinkami. Złuszczone komórki naskórka odsysane sza pomocą podciśnienia wytwarzanego przez głowicę. Zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny i ładnie rozjaśnia buzię.

Po co robić mikrodermabrazję?

Usuwanie nadmiernie zrogowaciałej warstwy powierzchownej naskórka powoduje stymulację prawidłowej odnowy naskórka, a równocześnie umożliwia dużo efektywniejsze wykorzystanie mocy pielęgnacyjnej preparatów zastosowanych w kolejnych etapach. Regularne wykonywanie mikrodermabrazji spłyca drobne zmarszczki, przywróca jednolity kolorytu skóry na skutek  przede wszystkim zwężenia porów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ze względu na podciśnienie wykorzystywane do odsysania złuszczonego naskórka, zabieg przeciwwskazany jest u osób ze skłonnością do pękania naczynek. Dla takich osób lepszym rozwiązaniem będzie bezbolesny peeling kawitacyjny, oksybrazja z pielęgnacją, lub intensywniej wprowadzająca substancje aktywne mezoterapia mikroigłowa. Mikrodermabrazja nie jest również wskazana u osób z wrażliwą lub cienką skórą. Nie wykonujemy zabiegu również przy skórze podrażnionej i ze zmianami zapalnymi.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Kosmetolog

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas