Karboksyterapia w leczeniu łysienia

 Karboksyterapia to zabieg wprowadzenia pod skórę określonych dawek dwutlenku węgla. Terapia CO2 znana jest od dawna, zwłaszcza w leczeniu niewydolności żylnej i trudno gojących zmian skórnych z uwagi na jego proregeneracyjne działania.

Obecnie karboksyterapia znajduje zastosowanie również w medycynie estetycznej i terapii wypadania włosów.

Dwutlenek węgla wprowadzony miejscowo do tkanek powoduje nagłe zwiększenie dotlenienia i odżywienia tkanek. Dzieje się tak, ponieważ organizm obecność dwutlenku węgla odbiera jako niedotlenienie i natychmiastowo zaczyna w te miejsca dostarczać tlen i składniki odżywcze.

Zabiegi muszą być powtarzane, wówczas nasz organizm trwale przebudowuje tkankę budując nowe odżywcze naczynia krwionośne w tym obszarze co powoduje że dość trwale zwiększa odżywienie cebulek włosów.

Lepsze ukrwienie i odżywienie cebulek włosów powoduje zmniejszenie ich wypadania i zwiększony ich porost.

Wskazania

  • Terapia różnych typów łysienia: w tym leczenie łysienia androgenowego.
  • Wypadanie włosów o różnym podłożu: leki, stres, zaburzenia hormonalne.
  • Przyspieszanie odrostu włosów.
  • Poprawa kondycji włosów.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Czynne zakażenia skóry głowy
  • Niewyrównana cukrzyca

 

FAQ
Który zabieg wybrać? Mezoterapię czy karboksyterapię w leczeniu łysienia?

Każdy z tych zabiegów ma inny punkt działania, ale mogą się uzupełniać. Różnica może polegać na szybkości widocznych efektów. Zabiegi karboksyterapii wymagają nieco więcej czasu zanim efekty zaczną być widoczne, gdyż proces polega przede wszystkim na rozbudowaniu struktury trwale odżywiające cebulki włosa. Niemniej jednak skuteczność jest porównywalna. a przypadku karboksyterapii trwałość efektów może się okazać korzystna.

Dlaczego po 2-3 zabiegach mogę nie widzieć jeszcze wystarczającego efektu?

Wynika to z charakteru działania karboksyterapii, której rolą jest najpierw sprowokować organizm do przebudowy tkankowej i systematycznego zwiększania odżywienia i dotlenienia cebulek oraz rozbudowy nowej siatki naczyniowej odżywiającej cebulki włosów.

Czy zabieg boli?

Zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny od klasycznej mezoterapii ponieważ nakłucia wykonywane pistoletem są bardzo nieliczne (4-6), a gaz podawany jest podskórnie.

Jak wygląda zabieg?

Po dezynfekcji skóry głowy, specjalnym urządzeniem w 4-6 wkłuciach podawana jest pewna objętość gazu medycznego. Czasem pacjent odczuwa chłodny przepływ nawet na skórze czoła. Gaz wchłania się w ciągu kilkunastu sekund do kilku minut. Cały zabieg trwa około 5 min.

Jakie są przeciwwskazania?

Ciąża i karmienie piersią są przeciwwskazaniem z uwagi na brak badań w kontekście zabiegów estetycznych. Przeciwwskazaniem są również czynne zakażenia skóry głowy lub całego organizmu i niewyrównana cukrzyca.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Kosmetolog

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas