Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg podawania dwutlenku węgla bezpośrednio w skórę. Organizm na nagłe nagromadzenie CO2 w tkance odpowiada natychmiastowym wzrostem dotlenienia i odżywienia tkanek, a powtarzające się bodźce (seria zabiegów) prowadzi do wytworzenia nowych naczyń mikrokrążenia i trwałą poprawę regeneracji skóry.

Zabieg znany od lat, początkowo stosowany w leczeniu chorób żylnych i trudno gojących się ran, po pewnym czasie trafił również do medycyny estetycznej.

CO2 podawany do tkanki tłuszczowej ulega przemianie w kwas węglowy, który ma silne działanie lipolityczne, dlatego sprawdza się również w leczeniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

WSKAZANIA

  • cienie pod oczami
  • obrzęki pod oczami
  • zmarszczki
  • wiotkość skóry
  • złogi tłuszczowe
  • cellulit

CIENIE POD OCZAMI

Cienie pod oczami to zwykle efekt starzenia się skóry i zaburzeń ukrwienia. Karboksyterapia zwiększa odżywienie i ukrwienie tych okolic prowadząc do rozjaśnienia cieni pod zmęczonymi oczami.

OBRZĘKI POD OCZAMI

Przyczyny mogą być złożone, ale poprawa drenażu limfatycznego jest zawsze niezbędnym elementem leczenia obrzęków pod oczami.

ZMARSZCZKI I WIOTKOŚĆ SKÓRY

Karboksyterapia poprzez działanie na zwiększenie produkcji kolagenu i prawidłowe odżywienie skóry wpływa na procesy odmładzania .

WIOTKOŚĆ SKÓRY CIAŁA

Specyfika działania CO2, łatwość podania i niska inwazyjnośĆ zabiegu pozwala na wykorzystanie jego mocy na wszystkich okolicach ciała – wiotka skóra ramion, wiotka skóra wewnętrznych części ud czy innych okolic ciała.

CELLULIT

Jest wyjątkowo skutecznym, choć często niedocenianym zabiegiem w redukcji przyczyn prowadzących do cellulitu.

Przyczyną cellulitu jest bowiem zarówno gromadzenie tkanki tłuszczowej jak i zaburzenia metabolizmu tkanki podskórnej i skóry, obrzęk tkanek, tworzenie się patologicznych przegród łącznotkankowych i gromadzenie produktów przemiany materii (toksyny) Co2 działa na wiele elementów tych procesów chorobowych działając lipolityczne, poprawiając mikrokrążenie, odprowadzanie produktów przemiany materii, mechanicznie niszcząc przegrody łącznotkankowe i poprawiając drenaż limfatyczny. Zmniejsza patologiczne obrzęki.

LIPOLIZA

Odpowiednio dobrany przepływ gazu i przekształcanie się CO2 w rozpuszczający tłuszcz kwas węglowy pozwala na wykorzystanie zabiegu w zabiegach redukcji depozytów tłuszczowych. Zabieg jest porównywalny z lipolizą iniekcyjną.

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku leczenia wiotkości skóry twarzy i ciała zabieg jest właściwie bezbolesny. W trakcie leczenia nadmiaru tkanki tłuszczowej może być odczuwalne rozpieranie w tkankach, zwłaszcza w okolicach brzucha. Leczenie cellulitu może być związane z pewnym dyskomfortem, zwłaszcza że okolice te są zawsze bardziej tkliwe na skutek patologicznych procesów toczących się w tkankach.

Jak wygląda zabieg?

To zależy od typu zabiegu. Zabieg pod oczy to jedno mikrowkłucie pod każdym okiem. Zabieg trwa kilka sekund. Leczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej brzuch polega na podaniu dość dużej objętości gazu w 4 punktach zabiegowych. Natomiast leczenie cellulitu wymaga kilku nakłuć co około 2-3 cm i podawanie mniejszych porcji gazu w danym punkcie.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

W zależności od typu zabiegu konieczne jest wykonanie serii 4-15 zabiegów celem utrwalenia przebudowy tkankowej.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg jest wyjątkowo mało inwazyjny. Po zabiegu możemy w niektórych okolicach zabiegowych odczuwać niewielką pełność, ale zanika ona w ciągu kilku godzin. Właściwie można wrócić do codziennej aktywności od razu, natomiast nie wskazane są pewne aktywności:

  • w dniu zabiegu – wysiłek fizyczny,
  • przez pierwsze 3-7 dni przeciwskazana jest sauna, solarium, basen i zabiegi w okolicy zabiegowej.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Kosmetolog

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas