Leczenie łysienia mezoterapią

Przyczyny łysienia

PRZYCZYNY ŁYSIENIA MOGĄ BYĆ RÓŻNE: genetyczne, hormonalne, środowiskowe, a nawet związane z niewłaściwą pielęgnacją włosów i ich stylizacją. Nie należy także zapominać, że przewlekły stres również może prowadzić do różnych form łysienia, zwłaszcza łysienia plackowatego, które jest trudne do leczenia.

W gabinecie medycyny estetycznej najczęściej można spotkać pacjentów z androgenowym, uwarunkowanym genetycznie typem łysienia oraz pacjentki z zaburzeniami hormonalnymi (menopauza, niedoczynność tarczycy, hiperandrogenizm)

Inne przyczyny łysienia to niewłaściwe kosmetyki pielęgnacyjne, łojotok, łuszczyca, zakażenia, stany psychiczne, hiperprolaktynemia, choroby autoimmunologiczne i choroby układowe.
Istotną rolę spełniają również błędy dietetyczne, prowadzące do niedoboru w organizmie potrzebnych składników, jak choćby żelaza, białek czy cynku.

Mezoterapia to ogólna nazwa zabiegów polegających na wprowadzaniu za pomogą wstrzyknięć śródskórnych różnych substancji czynnych stymulujących mikrokrążenie i cebulki włosów.

Do zabiegów wykorzystuje się zarówno stymulatory autologiczne jak i gotowe produkty farmakologiczne.

ZABIEGI AUTOLOGICZNE

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym to niechirurgiczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi jego własnego, odpowiednio przygotowanego osocza z płytkami, które po podaniu uwalniają naturalne czynniki wzrostu.
Efektem jest stymulacja cebulek włosów i ich odbudowa.
Zabiegi wykonuje się w serii 3-6 zabiegów w odstępach miesięcznych.

MEZOTERAPIA FIBRYNĄ

To również jest zabieg autologiczny. Inne przygotowanie preparatu z własnej krwi pacjenta pozwala na uzyskanie bogato-płytkowego osocza niepozbawionego fibryny. Po podaniu fibryna tworzy dodatkową strukturę przestrzenną, która znacznie przedłuża przeżywalność płytek i tym samym efekt stymulacyjny uwalnianych czynników wzrostu.

PREPARATY FARMAKOLOGICZNE

POLIPEPTYDY

Produkty polipeptydowe, to tak naprawdę preparaty które zawierają nie tylko polipeptydy. Podkreśla się natomiast ich wysoką zawartość specyficznych polipeptydów, które naśladują działanie czynników wzrostu na receptory komórkowe.

Preparaty te mają za zadanie działać tak jak czynniki wzrostu stymulując odpowiednio komórki do wzrostu i podziałów. Mają za zadanie ograniczać wypadanie włosów słabych i zniszczonych oraz zmniejszać problem łysienia androgenowego.

Polipeptydy są w składzie niektórych ampułek przeznaczonych do mezoterapii skóry głowy, a także preparatów przygotowanych w formie ampułkostrzykawek. Te ostatnie zwykle zawierają dodatkowo kwas hialuronowy, którego zadaniem jest przedłużać uwalniania czynników wzrostu i przedłużać efektywny wpływ preparatu na cebulki włosów.

POLINUKLEOTYDY

To zwykle preparaty przygotowane w 1,5 lub 2 ml ampułkostrzykawkach lub ampułkach przeznaczonych specjalnie do terapii łysienia. Polinukleotydy działają stymulująco poprzez receptory na komórkach skóry i cebulek włosów. Mają za zadanie odbudowywać strukturę prawidłowej cebulki włosa a tym samym zwiększać porost włosów i zmniejszać ich wypadanie.

FAQ
Który zabieg wybrać? Mezoterapię czy karboksyterapię w leczeniu łysienia?

Na szczęście nie musisz samodzielnie wybierać zabiegu. Wystarczy że przyjdziesz na konsultację do lekarza. W zależności od wyniku wywiadu i ewentualnych dodatkowych badań zaproponuje Ci odpowiedni zabieg. Tak naprawdę każdy z tych zabiegów działa na nieco inne receptory i zabiegi powyższe mogą się wzajemnie uzupełniać.

Czy zabieg boli?

Nie można znieczulić kremami skóry głowy, a ryzyko znieczulenia iniekcyjnego pni nerwowych może przewyższać korzyści zabiegowe, dlatego zabieg jest przeprowadzany bez znieczulenia. Ale nie martw się, wykonany doświadczoną ręką jest krótki.

Czy mając łysinę mogę skorzystać z zabiegu?

To zależy od rodzaju łysiny. W łysieniu plackowatym lub powstałym przez długotrwałe działanie mechaniczne (bardzo długie włosy ściągnięte często w kucyk, przedłużanie włosów) pacjent może odnieść korzyści z leczenia. Łysienie plackowate jest trudne do leczenia i wymaga przede wszystkim leczenia specjalistycznego (dermatolog, czasem psychiatra lub psycholog).

Zabiegów nie wykonuje się natomiast gdy skóra jest już prawie całkowicie pozbawiona włosów (od dłuższego czasu)

Dlatego panowie z kilkuletnią łysiną nie odzyskają po zabiegu owłosienia.

Powodzenie zabiegu zależy od obecności cebulek włosowych. Mogą być osłabione, mogą być mocno zredukowane, ale muszą być w skórze obecne.

Ile trzeba zabiegów aby zobaczyć efekty?

To zależy od typu preparatu. Po niektórych preparatach efekt zahamowania wypadania włosów jest odczuwalny już po kilkunastu dniach od pierwszego zabiegu. Zwykle pierwsze „nowe” włoski są widoczne po około miesiącu, a narastanie poprawy obserwuje się do kilku miesięcy po zakończeniu podstawowej serii zabiegowej.

Kiedy nie mogę skorzystać z zabiegu?

Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią ze względu na brak badań. Przeciwwskazaniem są także aktywne zakażenia miejscowe i ogólne oraz czynne , niewyrównane choroby autologiczne i niewyrównana cukrzyca.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Kosmetolog

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas