MEZOTERAPIA

IGŁOWA I MIKROIGŁOWA MEZOTERAPIA

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycznym, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących.

Polega na podawaniu za pomocą igły i strzykawki małych dawek leków, stymulatorów luinnychu substancji aktywnych bezpośrednio w skórę. W zależności od potrzeb i składu preparatu podaje się go w warstwy naskórka, warstwę brodawkowatą skórę, skórę właściwą lub podskórnie.

W medycynie preparaty podaje się w różnych celach – przeciwbólowo, nawilżająco, czy stymulująco na regenerację. Regeneracja może dotyczyć zarówno trudno gojących się ran, odleżyn czy , tak jak w medycynie estetycznej , starzejącej się skóry.

Wskazania do mezoterapii w medycynie estetycznej:

 • nawilżenie skóry i naskórka
 • stymulacja podziałów komórkowych w naskórku – poprawa jego integralności i działania obronnego
 • stymulacja podziałów komórkowych w skórze właściwej, produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa gęstości i jędrności skóry
 • działanie przeciwcellulitowe
 • hamowanie wypadania włosów i zwiększenie ich porostu i gęstości – leczenie łysienia
 • lipoliza – redukcja tkanki tłuszczowej
 • rozjaśnianie przebarwień skóry
 • prewencja starzenia skóry
 • zmniejszenie obrzęków pod oczami
 • rozjaśnianie cieni pod oczami

MEZOTERAPIA – PRZYKŁADOWE PREPARATY :

MEZOTERAPIA PEPTYDAMI BIOMIMETYCZNYMI

Biomimetyczny koktajl zawierający witaminy, kwas hialuronowy, antyoksydanty, kwasy nukleinowe i wyjątkowe  peptydy biomimetyczne – syntetyczne czynniki wzrostu, które są w stanie naśladować nasze naturalne czynniki wzrostu odpowiedzialne za inicjacje regeneracji.  Odżywianie i nawilżanie skóry. Terapia wymaga min 3-5  zabiegów w odstępach 2-4 tyg.

KOKTAJL PRZECIWOBRZĘKOWY, ROZJAŚNIAJĄCY CIENIE POD OCZAMI


Koktajl zawiera liczne witaminy, wyciąg z ruszczyka, antyoksydanty i inne substancje aktywne które poprawiają mikrokrążenie w okolicy oka , a równocześnie działa rozjaśniająca na cienie pod oczami.

Terapia wymaga 3-5  zabiegów w odstępach 2-3 tyg.

REGENERACJA I REDUKCJA POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ

Rewitalizacja i rozjaśnienie. Głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla skóry pozbawionej blasku, z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt i nawilża. Dzięki zawartości blokera tyrozynazy podawany bezpośrednio do przebarwienia redukuje je i rozjaśnia.  Terapia wymaga min 3 zabiegów w odstępach 2 – 3 tyg.

MEZOTERAPIA PEPTYDOWA I KOKTAJLE W LECZENIU ŁYSIENIA

Mezoterapię wykorzystujemy również w leczeniu łysienia. Odpowiednio dobrane substancje aktywne stosuje się w hamowaniu wypadania włosów i zwiększenia ich porostu. Zabiegi te są wsparciem w terapii łysienia o wielu przyczynach – androgenowym, w przebiegu Hashimoto czy zespole pocovidowym.

KOLAGEN

Preparaty kolagenu: atelokolagen, tropokolagen – uzupełnienie niedoborów kolagenu w skórze poprzez działanie na receptory na fibroblastach i stymulację do produkcji własnego kolagenu.

Z wiekiem spada produkcja kolagenu w skórze, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Jego uzupełnianie to ważny element działania przeciwstarzeni owego i prewencyjnego.

Więcej o KOLAGENIE czytaj TUTAJ>>

POLINUKLEOTYDY – dla prawidłowej odbudowy DNA i RNA w komórkach skóry.

Koncentrat nukteotydów niezbędnych do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry,  działaniu antyoksydacyjnemu oraz intensywnym nawilżeniu głębokich warstw skóry.

Wprowadzenie nukleotydów rozpoczyna proces biostymulacji, zagęszczania i ujędrniania.

Poprawia się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu. Preparat idealny dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia.

Więcej o nukleotydach zobacz TUTAJ>>

TERAPIA AMINOKWASOWA

STYMULATOR AMINOKWASOWY to stymulujący odbudowę skóry i tkanki podskórnej preparat dostarczający kolejny niezbędny budulec – aminokwasy.

Ważne jest jednak to, że zawiera najważniejsze dla odbudowy skóry aminokwasy – z których zbudowany jest kolagen.

Zobacz TUTAJ>>

REGENERACJA AUTOLOGICZNA

OSOCZE, KONCENTRAT CZYNNIKÓW WZROSTU, FIBRYNA

Moc zawarta w naszej krwi.

Płytki krwi poza naczyniami krwionośnymi uwalniają niezwykle silne stymulatory regeneracji. Sposób przygotowania takiego preparatu autologicznego wpływa na ilość uzyskanego preparatu i moc jego działania.


CHCESZ ZAREZERWOWAĆ TERMIN ZABIEGU – ZADZWOŃ

600 953 275