Modelowanie odstających uszu – nici aptos 

Odstające uszy to problem , który rozumieją czasem tylko Ci, którzy żyją z nim od lat. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że ten aspekt jest tak ważny dla dobrego samopoczucia. Czasem marzenie o przylegających uszach towarzyszy Pacjentkom i Pacjentom nawet kilkadziesiąt lat.  

Korekcja uszu nićmi to niskoinwazyjny zabieg polegający na przeszyciu małżowin usznych specjalnie zaprojektowanymi, nierozpuszczalnymi nićmi połączonymi ze specjalnym instrumentem umożliwiającym manipulację w tak trudnym obszarze. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

NA ODSTAJĄCE USZY – NICI

Zabieg korekcji odstających uszu wykonuje się stałymi polipropylenowymi nićmi. Efekt zabiegu utrzymuje się minimum 5 lat, pod warunkiem, że nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici. Ryzyko to jest znacznie większe w krótkim czasie po zabiegu, zanim nić nie obrośnie tkanką.

Czas zabiegu: ok 45 – 90 min.

UWAGA! Przed zabiegiem konieczna jest wcześniejsza kwalifikacja do zabiegu i konsultacja. 

WSKAZANIA

 • odstające uszy jako wada wrodzona
 • poprawa po operacjach chirurgicznych
 • asymetria uszu

PRZECIWWSKAZANIA

 • alergia na niewchłanialne wypełniacze
 • infekcje , nieleczone zęby, okres 3 tyg przed lub po zabiegach stomatologicznych
 • predyspozycje do keloidów
 • choroby autoimmunologiczne: sclerodermia, sarkoidoidoza, amyloidoza
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych: np.heparyna, aspiryna – względne
 • hemofilia
 • nadciśnienie (II i III stopnia)
 • poważne schorzenia
 • zaburzenia neurologiczne i psychiczne
 • ciąża, karmienie piersią
 • chemoterapia

FAQ

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja i kwalifikacja. dopiero na wizycie kwalifikacyjnej planuje się termin zabiegu.

Sam zabieg zaczyna się podaniem znieczulenia. Są to mikrozastrzyki w samą małżowinę uszną i są określane przez dfpacjentów jako bardzo mało „dokuczliwe”.

W małżowinę wprowadzana jest nić polipropylenową w taki sposób, aby przygiąć małżowiny uszne w kierunku głowy. Czasem jest zakładana jedna pętelka, czasem jest ich 2 lub 3. Zależy to od kształtu wyjściowego i podatności chrząstki ucha.

Sam zabieg jest bezbolesny ze względu na zastosowane znieczulenie. Po jego wykonaniu, przez około2- 3 dni utrzymuje się bolesność uszu. Opatrunek po zabiegu można zdjąć już w na drugi dzień, ale przez najbliższe 2 tygodnie zaleca się ciągłe lub jak najczęstsze noszenie opaski uciskającej. Następnie przez 4 tygodnie warto zakląć ją jeszcze na noc. Może to być zwykła bawełniano-elastyczna dekoracyjna opaska. Chodzi o to by „pomogła” uszom przyzwyczaić się do nowego kąta przylegania.

Dlaczego nici polipropelynowe są wyjątkowe?

Nici propylenowe, które wykorzystujemy do modelowania odstających uszu, to nierozpuszczalne nici chirurgiczne. Przełomem okazało się opracowanie systemu ich zakładania i specjalny trokar, za pomocą którego zakłada się ją na chrząstkę ucha. Materiał jest więc bardzo dobrze przebadany pod kątem bezpieczeństwa po implantacji w tkankach.

Czy efekt jest trwały?

Nić jest nierozpuszczalna i trwała. Jest to jednak technika stosowana od kilku lat, więc brak jest długofalowych obserwacji, które pozwoliłyby stanowczo obiecywać efekt „na stałe”. Na tę chwilę mówi się o minimum 5-letniej trwałości efektu. Niemniej jednak, kolejne lata obserwacji mogą przynieść potwierdzenie, że jest to metoda całkowicie trwałego modelowania uszu.

Czy konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa?

Tak. Po zabiegu może zostać zalecona doustna antybiotykoterapia. Konieczna jest również codzienna pielęgnacja:

  1. miniplasterki założone zaraz po zabiegu ściąga się na drugi dzień

  1. konieczna jest codzienna dezynfekcja okolic wkłuć i nakładanie przepisanych preparatów

  1. należy nosić opaskę elastyczną. Opaska musi być dość delikatna, nie może bardzo silnie uciskać uszu. Uszy pod opaską przez pierwsze dni warto zabezpieczać jałowym gazikiem, a opaskę utrzymywać w czystości.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej

Adres

40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas