Nowe zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Relacja z warsztatów.

14.03 We Wocławiu odbyły się bardzo ciekawe warsztaty z zastosowania osocza bogatopłytkowego. Chętnie biorę udział w takich warsztatach, bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego na temat doświadczeń innych lekarzy.

Tym razem również tak było.

Swoje wyniki i nowości zaprezentował nam dr Arkadiusz Konieczny, który wykonuje zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego już od kilku lat.

Najciekawsza oczywiście była prezentacja jego prac. Sama część zabiegowa byłaby lepsza, gdybyśmy mieli nieco więcej miejsca w gabinecie zabiegowym:) ale nie szkodzi:) daliśmy radę!

Najważniejsze to wynieść jak najwięcej informacji, które można wykorzystać w leczeniu swoich Pacjentów.

warsztaty wrocławwroclawwarsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DLA PRZYPOMNIENIA KILKA SŁÓW O OSOCZU BOGATOPŁYTKOWYM

Osocze bogatopłytkowe –  jest  produktem w 100% biokompatybilnym i działa poprzez aktywację płytek krwi (zawartych w osoczu bogatopłytkowym) do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

WSKAZANIA:

 • oznaki starzenia: zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry,
 • skóra  zmęczona, wysuszona, słabo napięta,
 • przyspieszenie regeneracji po innych zabiegach inwazyjnych
 • spłycanie blizn po trądziku
 • alternatywa dla innych zabiegów w przypadku alergii
 • wspomaganie leczenia owrzodzeń twarzy, ciała,
 • wspomaganie leczenia martwicy palców, skóry

JAK WYKORZYSTAĆ MOC OSOCZA?
Poprawnie wykonany program powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • choroby krwi;
 • nowotwory;
 • ciąża;
 • laktacja;
 • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

 

NOWOŚCI W LECZENIU

Osocze bogatopłytkowe z trombiną.

Wyjątkowa siła działania odmładzającego. Dzięki dodaniu trombiny uzyskuje się gęsty preparat o  działaniu intensywnie liftingującym.

Podanie preparatu wymaga odpowiedniego przygotowania, ale sama procedura dla Pacjenta niczym się nie różni od klasycznej mezoterapii osoczem.

Trombina to enzym osocza naturalnie występujący w naszym organiźmie.  Powstaje z nieaktywnej protrombiny i umożliwia powstanie nierozpuszczalnego włóknika (fibryny) z rozpuszczalnego substratu (fibrynogenu) umożliwiając krzepnięcie krwi.

W zabiegach z użyciem osocza, powstanie włóknika znacznie przyspiesza procesy regeneracyjne zachodzące w procesie odmładzania skóry.

Osocze bogatopłytkowe z kwasem hialuronowym.

 Firma produkujące preparat Regeneris, opracowała specjalny zestaw do łączenia osocza z nieusieciowanym, dość gęstym kwasem hialuronowym. 

Nie traktujemy go jako wypełniacza, ale jego działanie nawilżające dodatkowo wygładza skórę już we wczesnym okresie po zabiegu.

EFEKTY ZASTOSOWANIA  TERAPII OSOCZEM.

regeneris katowice

osocze

osocze prp

Dodaj komentarz