Easy Phen Light 

Easy Phen Light to hybrydowy peeling fenolowy i TCA, który działa na granicy warstwy brodawkowatej i siateczkowatej skóry.

Zejście z procesem złuszczania poniżej warstwy brodawkowatej pozwala na usunięcie wielu głębokich przebarwień i objawów foto starzenia, ale równocześnie pozwala na redukcję głębokich zmarszczek. Jest to najgłębszy peeling z dostępnych w warunkach bez znieczulenia ogólnego, czyli w warunkach gabinetowych.

Formuła hybrydowa pozwala na maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa tak głębokiego peelingu.

Wskazania

  • Regeneracja głębokich warstw skóry
  • Fotostarzenie skóry
  • Głębokie zmarszczki

 Peelingi fenolowe mogą być stosowane tylko do leczenia skóry twarzy.

Przeciwwskazania

 • skóra ciała poza twarzą
 • aktywny trądzik
 • cukrzyca niewyrównana
 • makroangiopatia curzycowa
 • aktywna opryszczka
 • niewydolność wątroby, płuc czy nerek
 • ciąża lub karmienie piersią

 

 

   

  FAQ
  Czy peeling usunie wszystkie głębokie zmarszczki?

  Peeling usuwa większość głębokich zmarszczek, ale nie zawsze.

  Peeling nakłada się warstwowo i warunkiem usunięcia głębokich zmarszczek jest dotarcie do powierzchownej warstwy siateczkowatej.

  Zbyt płytkie wykonanie zabiegu nie usunie wszystkich zmarszczek, a zbyt głębokie zwiększa ryzyko poważnych powikłań z bliznowaceniem włącznie. Dlatego w trakcie zabiegu może się zdarzyć, że lekarz podejmie decyzję, że zakończy zabieg wcześniej, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjenta. To, ile warstw lekarz nałoży, zależy od reakcji skóry, która zmienia się z każdą warstwą preparatu. Lekarz dokładnie obserwuje reakcję skóry i decyduje o kolejnych eatapach w czasie zabiegu.

  Czy w takim razie zabieg jest bezpieczny?

  Jak każdy zabieg inwazyjny, jest obarczony ryzykiem powikłań około zabiegowych ale faktem jest, że easy phen light jest preparatem, który redukuje to ryzyko w porównaniu do starszych typów peelingów fenolowych.

  Jak długo trwa zabieg?

  Peeling nakłada się po kolei na poszczególne fragmenty twarzy. Ilość warstw w każdym fragmencie twarzy jest uzależniony od reakcji skóry, która świadczy o kolejnych osiąganych głębokościach. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw konieczne są 5 min przerwy bez jakiejkolwiek aktywności zabiegowej. To sprawia że zabieg w całości trwa dość długo – nawet do 2 h.

  Czy po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności?

  Jeśli zabieg jest wykonany odpowiednio głęboko, na skórę nakładana jest żółta proszkowa maska gorąco-zabezpieczająca, która utrzymuje się 7 do 8 dni. Z tego powodu zwykle pacjenci wolą na ten czas pozostać w domu, jednak nie ogranicza to zwykłej codziennej aktywności.

  Kiedy można nakładać makijaż?

  Makijaż jest dozwolony, a nawet wskazany (zabezpieczenie młodej delikatnej skóry) od pierwszego dnia po zdjęciu żółtej maski.

  Czy wskazane jest przygotowanie do zabiegu?

  Można przystąpić do zabiegu bez przygotowania, ale trzeba się liczyć z tym, że nie uzyska się optymalnych efektów. Dlatego wskazana jest konsultacja ok. 6 tyg przed planowanym zabiegiem na której lekarz po zakwalifikowaniu do zabiegu zaproponuje odpowiednią pielęgnację przygotowującą.

  Czy konieczna jest pielęgnacja pozabiegowa?

  Tak – zaraz po zdjęciu żółtej maski konieczne jest stosowanie preparatu poprawiającego dalszą regenerację – IPLASE , filtra SPF MELABLOCK 50 i jeśli pacjent miał tendencje do powstawania przebarwień – preparatu z blokerem tyrozynazy – BLEACHING BLENDING CREAM.

  Recepcja:

  600 953 275

  Zabieg wykonywany przez:

  Zabieg wykonywany przez:

  Lekarz medycyny estetycznej

  Adres

  40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

  Kontakt

  600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

  Godziny otwarcia

  Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

  Obserwuj nas