Easy TCA / TCA Pain Control 

EASY TCA

Kwas trójchlorooctowy w postaci peelingu medycznego to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu.

Peeling oprócz 15%TCA zawiera kwas askorbinowy, cytrynowy i kokamid, Obecność tych substancji zwiększa bezpieczeństwo samego peelingu TCA.

Jest to zabieg który nie tylko wpływa na powierzchowne defekty, ale działa równocześnie stymulująco na produkcję kolagenu w samej skórze.

Efekty zabiegu zależą od głębokości wykonania zabiegu.

Połączenie peelingu easy TCA z dermabrazją medyczną jest niezwykle skutecznym zabiegiem w redukcji nawet głębokich blizn potrądzikowych, porównywalnym z intensywnymi zabiegami laserowymi czy frakcyjną RF mikroigłową.

WSKAZANIA

 • drobne zmarszczki
 • wiotkość skóry
 • fotostarzenie
 • rogowacenie posłoneczne
 • przebarwienia
 • melasma
 • blizny potrądzikowe
 • poszerzone pory
 • aktywny trądzik

PRZECIWWSKAZANIA

 • aktywne choroby skóry
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • uczulenie na kwas trojchlorooctowy
 • ciąża i karmienie piersią

EASY TCA PAIN CONTROL

Easy TCA jest jednym z najbezpieczniejszych peelingów medycznych. Easy TCA Pain Control to innowacyjny peeling oparty na bazie kwasu trójchlorooctowego (TCA ) oraz fenolu.

Dzięki nowej, ulepszonej formule pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych przy zminimalizowaniu odczuć bólowych, towarzyszących terapii kwasem trójchlorooctowym.

Easy TCA Pain Control pozwala na leczenie w tym samym czasie różnych problemów skóry, takich jak objawy fotostarzenia skóry, trądzik aktywny i  blizny potrądzikowe, przebarwienia i średnio głębokie zmarszczki.

Zabiegi Easy TCA I Easy TCA Pain Control nie wymagają wcześniejszego przygotowania i właściwie nie wyłączają z codziennej aktywności.

FAQ
Jak działa kwas TCA?

Na skutek interakcji cząsteczek TCA z białkami naskórka dochodzi do efektu zbielenia lub zeszronienia skóry. Intensywność tego zjawiska świadczy o równomierności i głębokości działania peelingu. Zaraz po zabiegu skóra nie jest mocno zaczerwieniona, jest wygładzona i napięta. Po 2-4 dniach następuje ściemnienie naskórka i rozpoczyna się płatowe złuszczanie.

Jakie zapewnia efekty?

Peeling wykonywany za pomocą kwasu trójchlorooctowego może pomóc jeżeli chcemy zlikwidować plamy i przebarwienia, również te spowodowane promieniami słonecznymi. Peeling TCA redukuje również blizny, blizny potrądzikowe oraz zmarszczki, Jest również znakomity w przypadku leczenia trądziku aktywnego, również ropnego, ale wymaga wówczas innej techniki aplikacji. Jest wykorzystywany nie tylko do wyrównania kolorytu, ale również do leczenia rogowacenia posłonecznego.

Połączenie peelingu easy TCA z dermabrazją medyczną jest niezwykle skutecznym zabiegiem w redukcji nawet głębokich blizn potrądzikowych, porównywalnym z intensywnymi zabiegami laserowymi czy frakcyjnej RF mikroigłowej.

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

W zależności od tego jaki problem jest leczony wykonuje się od 1 do 4 zabiegów w ściśle określonych odstępach i stosuje odpowiednio dobraną terapię pozabiegową. Nawet w przypadku konieczności wykonania pełnej serii 4 zabiegów – już po pierwszym zabiegu widać efekty.

Czy trzeba stosować jakieś dodatkowe preparaty?

Tak, niezwykle ważne jest stosowanie po zabiegu minimum przez 6 tyg, Melano-Block 50 – to nie tylko filtr przeciwsłoneczny ale również preparat hamujący powstawanie przebarwień. Nie jest jednak wystarczający podczas leczenia skóry z nasilonym problemem przebarwień. Jest wówczas konieczne stosowanie dodatkowo Bleaching Blending Cream – preparat z wielokrotnie większym stężeniem.

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej

Adres

40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas