EASY TCA z dermabrazją medyczną

Zabieg oparty na klasycznym Easy TCA przeznaczony do leczenia blizn potrądzikowych o sile działania zbliżonej lub mocniejszej niż zabiegi laserowe czy zabiegi z zastosowaniem frakcyjnej RF mikroigłowej.

Acne vulgaris to choroba skóry, która obecna jest coraz częściej nie tylko u nastolatków, ale także dotyka osoby dorosłe. Trądzik pospolity charakteryzuje się zwiększoną pracą gruczołów łojowych, która to prowadzi do powstawania różnego typu zmian na skórze pacjenta. Najczęstsze miejsca, w których pojawia się trądzik to twarz, dekolt oraz plecy.

Nieskutecznie leczony może prowadzić do powstawania blizn potrądzikowych z przebarwionymi obszarami skóry. Easy TCA może być wykorzystany zarówno do leczenia aktywnego trądziku, jak i, właśnie z dermabrazja medyczną, do leczenia nawet starych blizn potrądzikowych.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale wymaga niewielkiej rekonwalescencji. Nie ogranicza codziennej aktywności, ale ze względu na charakterystyczny proszkowy, żółty opatrunek powoduje, że j Pacjenci nie zawsze chcą się pokazywać publicznie. Rekonwalescencja trwa jednak tylko 7 dni. 

Zabieg polega na wykonaniu sterylnej dermabrazji papierem medycznym, a następnie nałożeniu odpowiedniej dawki TCA w znieczuleniu. Na zakończenie zabiegu na zmiany poddawane dermabrazji nakładana jest żółta proszkowa maska, pod którą toczy się proces gojenia i wygładzania skóry.

Zabieg jest niezwykle skuteczny i już jeden zabieg powoduje znaczne spłycenie blizn. Czasem do pełnej satysfakcji konieczne jest wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach kilkumiesięcznych. Efekt zależy jednak jak głęboko w tkanki wnika dno blizny – blizny znacznie przekraczające skórę właściwą są bardzo trudne do usunięcia. 

WSKAZANIA

  • blizny potrądzikowe typu BOXCAR
  • blizny potrżdzikowe typu ROLLING
  • Przebarwienia pozapalne i powyższe blizny z przebarwieniami

PRZECIWWSKAZANIA

  • Opryszczka w obszarze poddanym zabiegowi
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Skłonność do tworzenia się blizn przyrosłych
  • Golenie twarzy w dniu zabiegu

FAQ
Czy zabieg jest bolesny?

Nie, do zabiegu stosowane jest znieczulenie i jest bezbolesny, również po zabiegu, podczas gojenia nie odczuwa się dolegliwości.

Czy trzeba się przygotować do zabiegu?

Nie, nie wymaga żadnego przygotowania.

Ile trwa zabieg i czas rekowalescencji?

Zabieg trwa 40 minut, a czas potrzebny do pełnej rekowalescencji to 7 dni.

Czy można stosować makijaż po zabiegu?

Przez pierwsze 7 dni jest to niemożliwe, ponieważ na skórze jest żółtą maska proszkowa. Po zdjęciu maski od razu można stosować makijaż.

Czy maska jest potrzebna?

Tak – zapewnia prawidłowe gojenie, wygładzenie skóry i zabezpiecza przed zakażeniem skóry po jej abrazji. 

Czy konieczne są wizyty kontrolne?

Tak – są niezbędne, dlatego że tylko lekarz jest w stanie ocenić prawidłowy proces gojenia. Dlatego trzeba sobie zaplanować wizytę w 3 i 6/7 dniu po zabiegu. 

Recepcja:

600 953 275

Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej

Adres

40-231, Katowice
Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275
rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00
Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas