Kwas hialuronowy

W naszym organizmie kwas hialuronowy występuje naturalnie, jest jedną ze składowych  substancji międzykomórkowej .
Preparaty kwasu hialuronowego, używane w medycynie estetycznej, to wysoko oczyszczone substancje o budowie prawie identycznej jak kwas hialuronowy występujący w naszej skórze.

Kwas hialuronowy stosujemy do zabiegów wypełniania zmarszczek i brąz, modelowania nosa linii żuchwy czy brody, wolumetrycznej odbudowy zaników tkankowych.

WSKAZANIA

  • powiększanie ust
  • wypełnianie zmarszczek: nosowo-wargowych, zmarszczek „palacza”, zmarszczek „marionetek”,
  • wypełnianie skroni
  • wypełnienie zanikowych blizn
  • odmłodzenie płatków uszu (po ciężkich kolczykach)
  • podnoszenie policzków
  • korygowanie kształtu nosa
  • poprawa kształtu brody
  • korygowanie owalu twarzy
  • podnoszenie brwi
  • wypełnianie „doliny łez” 
  • usuwanie zagłębień i cieni pod oczami

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciężkie choroby autoimmunologiczne
  • ostre stany zapalne
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • ciąża i karmienie piersią
  • wiek <18
  • choroby nowotworowe w trakcie leczenia

FAQ
Jak wygląda zabieg?
Kwas hialuronowy do zabiegów wypełniania przygotowany jest w sterylnych jednorazowych strzykawkach. Najczęściej są to strzykawki o pojemności 1 ml, dużo rzadziej 0,5ml. Preparaty mogą zawierać także środki znieczulające. Zabieg można, ale nie trzeba przeprowadzać w znieczuleniu kremem znieczulającym. Podawany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w miejsca, które chemy wypełnić, unieść lub powiększyć.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, obok toksyny botulinowej to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie i poważne powikłania na szczęście nie są obserwowane zbyt często. Jednak nie należy lekceważyć ryzyka możliwych powikłań. W odróżnieniu od zabiegów z toksyną botulinową, gdzie powikłania są zwykle całkowicie przejściowe, w przypadku kwasu hialuronowego mogą mieć poważniejsze konsekwencje takie jak niedokrwienie, a w konsekwencji martwica i/lub ślepota. Takie powikłania mogą wystąpić w przypadku uciśnięcia kwasem naczynia albo po podaniu donaczyniowym. Warunkim maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zabiegowego jest dokładną znajomość anatomii twarzy i pełnego układu tętnic (wenoskopy stosowane do znajdywania naczyń nie sprawdzają się w przypadku lokalizowania tętnic, więc są kompletnie nieprzydatne) Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo jest znajomość procedur natychmiastowego postępowania podczas zabiegu w przypadku objawów niedokrwienia. Zastosowanie od razu odpowiedniego leczenie może w większości przypadków całkowicie odwrócić procesy niedokrwienia i zapobiec martwicy. Zastosowanie odpowiednich kaniul w obszarach zwiększonego ryzyka, również jest ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa zabiegu. Wg stanowiska Naczelnej Izby Lekarskiej i Ministerstwa Zdrowia jest to procedura medyczna i może być wykonywana tylko przez lekarza.
Czy kwas hialuronowy można stosować zamiennie z toksyną botulinową?
Są to 2 różne preparaty, o zupełnie różnych efektach i sposobie działania. Są jednak problemy estetyczne które mogą być leczone zarówno przy zastosowaniu toksyny otulinowej jak i kwasu hialuronowego. Np. redukcja zmarszczki między brwiami może być leczona zarówno przy pomocy kwasu hialuronwogo (wypełnienie zmarszczki) jak i toksyny otulinowej (relaksacja mięśnia marszczącego brwi). Ostatecznie są to jednak różne zabiegi, przeznaczone do leczenia różnych problemów estetycznych twarzy i nie powinny być porównywane.
Co to jest kaniula?
Kaniula wyglądem przypomina dużą igłę, ale nie ma ostrego końca. Im większa kaniula, tym większe bezpieczeństwo około-zabiegowe. Przez to, że czubek kaniuli jest gładki, znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia naczynia, a dodatkowo jej przemieszczanie się w tkankach jest bezbolesne.

Recepcja:

600 953 275

Szkolenia z kwasu hialuronowego dla lekarzy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy

Czas trwania: 8-10 h Grupa: 1-3 osób

Całościowe podejście do rzeźbienia twarzy w zależności od kwalifikacji pacjenta. Może obejmować zabieg full face lifting, czyli całościowe odświeżenie twarzy lub praca nad poszczególnymi obszarami – skronie, linia żuchwy i brody, nos, okolice czoła, policzków i doliny łez.

Modelowanie ust

Modelowanie ust

Czas trwania: 8-10 h Grupa: 1-3 osób

Część teoretyczna pozwala poznać różnice między poszczególnymi kształtami ust i techmikami ich osiągania (russian lips, babydoll lips, angel lips, Jolie’s lips, natural lips, hotlywood lips) Część praktyczna obejmuje zarówno zabiegi technikami pionowymi, lliniowymi i łączonymi.  

Adres

40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas