Tropokolagen

Tropokolagen jest produktem z linii wyrobów medycznych rekomendowanym zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Zawarty w produkcie kolagen nawilża dojrzałą skórę i redukuje pojawiające się zmarszczki oraz inne objawy starzenia (w tym fotostarzenia). 

Jego działanie to przede wszystkim jeden z najsilniejszych stymulatorów regeneracji.

Preparat może być wstrzykiwany bezpośrednio w określone obszary skóry, aby mechanicznie remodelować tkanki i wygładzać zmarszczki. ale odpowiednio podany ma swoje zastosowanie także w leczeniu zespołów bólowych przy zmianach zwyrodnieniowych stawów czy kręgosłupa.

Poprawia regenerację nerwów w neuralgiach pozabiegowych i chorobowych. Wskazany również w leczeniu wiotkości z cellulitem poprzez stymulację metabolizmu tkanek. 

Zastosowanie pod postacią mezoterapii igłowej i podania okołostawowego:

 • działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne 
 • przeciwbólowo i leczniczo  w bólach stawowych i zwyrodnieniach stawów (łokieć tenisisty, zwyrodnienie stawu biodrowego, zespół cieśni stożka rotatora, zwyrodnieniowe bóle drobnych stawów rąk, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa)
 • regeneracja skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, spłycenie zmarszczek, leczenie blizn i rozstępów
 • działanie na tkankę podskórną – redukcja lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej
 • działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni
 • działanie na mięśnie żucia (żwacze)  – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy
 • działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, zahamowanie procesu utraty włosów, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji

SERIA

Całkowita kuracja składa się z 3 do 5 zabiegów, w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki. Zabiegi wykonuje się w odstępie 7- 14 dni.

W przypadku leczenia zespołów bólowych stawów, kręgosłupa czy neuralgiach. zabiegi robi się w większej częstotliwości.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Zastosowanie jako mezoterapia igłowa i podawanie okołostawowe lub w bólach kręgosłupa:

Po konsultacji preparat podaje się igłowo – w zależności od celu leczenia dobiera się odpowiedni preparat – Tropokolagen Tissue, Matrix, Muscle, Thoracic, Lumbar czy inny.

Zastosowanie pod postacią mezoterapii mikroigłowej:

 • redukcja skutków fotostarzenia,
 • korekta zmarszczek,
 • ujędrnienie skóry

Najczęściej stosuje się preparat Tropokolagen Tissue jako ukierunkowany konkretnie na odbudowę gęstości skóry i działanie odmładzające.

SERIA

Całkowita kuracja składa się z 3 do 5 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki. Zabiegi wykonuje się w odstępie 7- 14 dni.

Czy zabieg boli?

Do zabiegów odmładzających stosuje się znieczulenie pod postacią kremów, zabiegi okołostawowe są wykonywane bez znieczulenia ponieważ wkłucia są wykonywane mało tkliwą techniką.

Czy tropokolagen przeznaczony jest tylko dla osób starszych?

Nie, poza działaniem odmładzającym tropokolagen wykorzystuje się w leczeniu blizn, rozstępów (również pociągowych), w bólach kręgosłupa, rwie kulszowej, poprawie gojenia ran i świeżych blizn.

Czy tropokolagen to jeden preparat?

Nie do każdej okolicy i każdego problemu jest przeznaczony inny preparat. Każdy zawiera tropokolagen, ale każdy ma dodatkowe substancje powodujące, że preparat łączy się z określonymi komórkami i strukturami, na przykład:

 • Tissue – działanie przeciwzmarszczkowe, odbudowa prawidłowej struktury skóry, prawidłowe gojenie ran i młodych blizn
 • Muscle – odbudowa prawidłowej struktury mięśniowej, relaksacja mięśni mimicznych, mięśni żujących mięśni okołostawowych
 • Matrix – odbudowa prawidłowej struktury w obrębie starych blizn i rozstępów
 • Thoracic – działanie regeneracyjne i przeciwbólowe w bólowych zespołach kręgosłupa piersiowego
 • Lumbar – działanie regeneracyjne i przeciwbólowe w bólowych zespołach kręgosłupa lędźwiowego

Jak wygląda zabieg?

Zawsze przed zabiegiem konieczna jest konsultacja i kwalifikacja do zabiegu. Następnie w zależności od typu zabiegu może być nałożone znieczulenie. Preparat podaje się w postaci zabiegu mezotermii mikroigłowej, klasycznego podania igłą (twarz), lub pod postacią pojedynczych zastrzyków (kilka pojedynczych nakłuć w okolicy np. kręgosłupa).

Recepcja: 600 953 275
Zabieg wykonywany przez:

Zabieg wykonywany przez:

Lekarz medycyny estetycznej

Adres

40-231, Katowice Bohaterów Monte Casino 1

Kontakt

600 953 275 rejestracja@med-beauty.pl

Godziny otwarcia

Pon-pt: 9:00 – 20:00 Sob-Nd: Szkolenia

Obserwuj nas