Masaż ajurwedyjski Udvartana

Ajurwedyjski masaż Udvartana – co to jest i na czym polega?

Ajurwedyjski masaż Udvartana to jeden z najstarszych masaży hinduskich. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne mieszanki sproszkowanych ziół. Te zioła są starannie wyselekcjonowane przez ajurwedyjskich ekspertów medycznych i mają na celu detoksykację skóry i ciała. Zabieg rozpoczyna się od olejowania całego ciała ciepłym olejem sezamowym, po czym ciało posypywane jest mieszanką ziół. Sam masaż jest dość intensywny i polega na technikach rozcierania, ugniatania i opukiwania.

Istotne są obie składowe masażu: intensywność oraz odpowiednio dobrane ajurwedyjskie zioła.

ZIOŁA AJURWEDYJSKIE JAKO PEELING

Mielone zioła działają jak peeling, poprawiając kondycję warstwy rogowej naskórka. Po zabiegu skóra jest gładka i odświeżona. Jako że jest to masaż, a nie klasyczny peeling, wszystko odbywa się w atmosferze relaksu. Peelingująca komponenta jest ważnym elementem odmładzania skóry, pomagając w usuwaniu nadmiernie zrogowaciałego naskórka, wygładzając skórę i ułatwiając wchłanianie substancji odżywczych z preparatów pielęgnacyjnych. Równocześnie pobudza mikrokrążenie, co przyczynia się do odmładzania skóry.

Pamiętajcie! Po masażu należy wypić wodę, aby wspomóc pracę jelit, i uzupełnić płyny.

ZIOŁA JAKO ŹRÓDŁO ZDROWIA

Dzięki odpowiednio dobranym ziołom i intensywności masażu, Udvartana ma cel terapeutyczny. Jest szczególnie polecany jako wsparcie w leczeniu nadwagi, otyłości oraz dla osób ze skłonnością do cellulitu. Zalecany jest również osobom ospałym, ociężałym, z tendencją do zatrzymywania wody w organizmie, ze spowolnionym metabolizmem, czy nawet z nieprzyjemnym zapachem ciała. Wspiera obniżanie poziomu cholesterolu, pomaga w detoksykacji, cukrzycy, hiperinsulinemii, w zespole metabolicznym oraz w zespole policystycznych jajników.

MASAŻ AJURWEDYJSKI

Działanie masażu obejmuje pobudzenie mikrokrążenia, detoksykację, a także relaks i odprężenie całego ciała. Rozluźnia spięte mięśnie i uwalnia od stresu, oferując przy tym lecznicze korzyści oraz odpoczynek i odprężenie.

Wskazania

 • jako wsparcie w kuracjach odchudzających: zmniejsza cellulit, poprawia odprowadzanie toksyn, pobudza metabolizm,
 • przy ospałości, ociężałości, tendencji do zatrzymywania wody,
 • jako wsparcie w leczeniu cukrzycy typu II, hipercholesterolemii czy zespole metabolicznym,
 • przy szarej, niedożywionej skórze.

Przeciwskazania

 • osteoporoza,
 • stany zapalne,
 • rany,
 • ciąża,
 • wiek dziecięcy,
 • bardzo podeszły wiek,
 • bardzo cienka, sucha skóra (w tym przypadku masażysta może wykonać masaż, ale z dostosowaniem siły. Lepiej zacząć od masażu Abhyanga).

   Recepcja:

   600 953 275

   Zabieg wykonywany przez:

   Zabieg wykonywany przez:

   Masażystka/fizjoterapeutka

   Adres

   40-231, Katowice
   Bohaterów Monte Casino 1

   Kontakt

   600 953 275
   rejestracja@med-beauty.pl

   Godziny otwarcia

   Pon-pt: 9:00 – 20:00
   Sob-Nd: Szkolenia

   Obserwuj nas