Smart DNA Therapy Retix.C

Zabieg medyczny, opiera się na unikalnym połączeniu kwasu ferulowego , peptydów i czynników wzrostu TGF B2

Czynniki wzrostu to związki, które łączą się z receptorami na komórkach dając sygnał do ich podziałów i/lub zwiększonej produkcji kolagenu, elastyny czy innych niezbędnych dla odmłodzenia skóry substancji.

Kompozycja takich a nie innych składników w zabiegu Smart DNA Therapy powoduje, że ich działanie wzajemnie się uzupełnia i wzmacnia.

Badania naukowe potwierdzają że substancje te inicjują procesy naprawcze DNA komórek skóry, dzięki czemu hamowane są procesy starzenia skóry.

Zabieg jest polecany również osobom ze skóra bardzo wrażliwą i skórą naczyniową. 

DLA KOGO?

Zabieg działa nie tylko przeciwstarzeniowe, ale również prewencyjnie i ochronnie. Dlatego nadaje się do protekcji skóry w każdym wieku. Jego działanie lecznicze i ochronne, zwłaszcza przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi powoduje, że chętnie po niego sięgają zarówno i kobiety i mężczyżni.

 • dla skór młodych
 • dla skór dojrzałych
 • dla osób ze skórą naczynkową
 • dla osób ze skórą nadwrażliwą

Etap I:

AOX PEEL 

Formuła peelingu oparta na mieszance kwasów AHA, kwasie ferulowym, peptydach oraz czynniku wzrostu, zapewnia silną stymulację przeciwstarzeniową, ochronę komórkowego DNA skóry oraz niweluje widoczne oznaki starzenia. Zawiera: 

 • Kwas ferulowy – silny antyoksydant, który zabezpiecza komórki poddane działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenie środowiska. Jego działanie polega na eliminowaniu reaktywnych form tlenu, blokowaniu działania wolnych rodników, inhibicji enzymów z grupy oksydaz oraz chelatowaniu jonów metali, np. miedzi.
 • Acetyl Tetrapeptide-2 – promotor peptydowy wzmacniający działanie kwasu ferulowego. Jego ultrawysokie właściwości antyoksydacyjne w porównaniu z dostępnymi formami witaminy C potwierdzono w badaniu TEAC (Trolox Equivalent Antioxidant Capacity).
 • Floretyna – jako naturalny flawonoid hamuje działanie MMP-1 (enzymów proteolitycznych zdolnych do degradacji praktycznie wszystkich podtypów kolagenu) oraz tyrozynazę melanocytów, w efekcie wzmacniając mechanizmy naprawcze i korygując widoczne oznaki starzenia komórkowego.
 • Czynnik wzrostu TGF β2 (Nicotiana Benthamiana Hexapeptide-40 Sh-Polypeptide-76) – tak samo jak retinoidy, bierze udział w aktywacji szlaku metabolicznego prowadzącego do produkcji kolagenu typu I, nie wykazuje właściwości fotouczulających.
 • Kwasy AHA (mlekowy, cytrynowy, jabłkowy) – wpływają na proces keratynizacji skóry oraz spójność korneocytów w efekcie spowalniając proces starzenia. Dodatkowo kwas cytrynowy działa wybielająco oraz wspomaga działanie antyutleniaczy.

Etap II:

W drugim etapie stosuje się koktajl peptydowy, MESO PEPTIDE COCTAIL, który wprowadźmy za pomocą mezoterapii mikroigłowej .

Koktajl peptydowy również jest wzbogacony o kwas ferulowy i zawiera ponadto peptydy, ekstrakt z liści oliwnych i z jujuby oraz dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Jest to preparat przeznaczony do wprowadzanaia za pomocą mezotermii mikroigłowmj i zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną, chroni komórki skóry przed uszkodzeniami DNA oraz regeneruje naskórek pozostawiając skórę nawilżoną, napiętą i pełną blasku. 

WSKAZANIA

 • zaburzenia bariery hydrolipidowej naskórka
 • skóra nadwrażliwa na słońce i działanie czynników zewnętrznych
 • utrata napięcia i elastyczności skóry
 • przebarwienia 
 • przedwczesne starzenie się skóry
 • skóra pozbawiona blasku z widocznymi oznakami fotostarzenia

Wskazane wykonywanie w serii:

Minimum 3 zabiegi co 10-14 dni

  Recepcja:

  600 953 275

  Zabieg wykonywany przez:

  Zabieg wykonywany przez:

  Kosmetolog

  Adres

  40-231, Katowice
  Bohaterów Monte Casino 1

  Kontakt

  600 953 275
  rejestracja@med-beauty.pl

  Godziny otwarcia

  Pon-pt: 9:00 – 20:00
  Sob-Nd: Szkolenia

  Obserwuj nas